Ogrzewanie z użyciem ekogroszku

Od kilkudziesięciu lat branża grzewcza zdominowana jest przez węgiel. Ten materiał opałowy do ogrzewania faktycznie sprawdza się idealnie a wynika to stąd, że łatwo się go zapala, a przy tym generowane są bardzo duże ilości ciepła. Trzeba jednak zauważyć, że ostatnimi czasy węgiel ma dość znaczną konkurencję. Można spotkać wiele ciekawych materiałów opałowych, których parametry są zbliżone do parametrów prezentowanych przez węgiel.

Wydajny polski ekogroszek

ekogroszek retopalInwestując w materiały opałowe zapewne często się zastanawiamy nad tym czy nie można by było znaleźć czegoś tańszego. W szczególności włączają się takie rozterki gdy za kilka ton węgla musimy zapłacić słoną sumkę. W takim wypadku warto wiedzieć, że można zakupić materiał opałowy który od węgla będzie znacznie tańszy. Jednocześnie zachowana zostanie praktycznie taka sama kaloryczność. Materiałem, o którym mowa jest chociażby ekogroszek Retopal. Jest to produkt produkowany w Polsce a bazą do jego stworzenia jest najlepszej jakości węgiel, który oczywiście również jest wydobywany w polskich kopalniach. Ekogroszek jest materiałem opałowym o bardzo malej granulacji. Cząsteczki ekogroszku mają wymiary od 5 do 25mm jeśli chodzi o średnicę. W związku z tym ten materiał rozpala się bardzo szybko. Bez wątpienia bardzo dużą zaletą ekogroszku jest to, że spalając się nie emituje on dużej ilości szkodliwych gazów do atmosfery.

Spalając ekogroszek w naszych kotłach można liczyć na to, że nie będzie powstawało dużo popiołu. Natomiast to co powstanie można wykorzystać w celach ogrodniczych. Nawóz z popiołu po ekogroszku można wykorzystać w przydomowym ogródku. Od dłuższego czasu ekogroszek jest sprzedawany często w wersjach workowanych, które są bardzo wygodne w użyciu i po prostu praktyczne.