Okna warstwowe na dach

Zdecydowaliśmy się na zakup i remont starego domu. Dom wymagał sporego nakładu finansowego jednak sprzedający zaproponował dosyć niską cenę, a i lokalizacja była korzystna na tyle, że zdecydowaliśmy się na zakup nieruchomości.

Okna dachowe – jakie wybrać?

okna dachowe 3 szybowe z kołnierzemDużym plusem było również to, że dom był w dużej mierze już wyremontowany i gotowy do zamieszkania. Można było etapami remontować kolejne pomieszczenia. Po przeprowadzce zdecydowaliśmy, że najbardziej remontu wymaga dach, który był już stary i gdzieniegdzie widać było, że dachówki są uszkodzone. Remont dachu mógł od razu rozwiązać kwestię niezagospodarowanego poddasza, na którym planowaliśmy zrobić jeden duży pokój. W tym celu podczas remontu dachu musieliśmy zamontować okna dachowe. Okna dachowe są nie tylko funkcjonalne, ale i nowoczesne. Poza tym dają dużo światła. Podczas wyboru warto okien dachowych warto poprosić specjalistę o pomoc w dobraniu odpowiednich okien. Dzięki temu uniknąć można przykrych niespodzianek. My zdecydowaliśmy się na okna dachowe 3 szybowe z kołnierzem. Wiele okien można kupić bez kołnierza jednak zakup taki nie opłaca się gdyż kołnierz przy montażu jest niezbędny. Zapobiega on wnikaniu wody i uszczelnia całe opierzenie. Trzy warstwy szyby wypełnione są gazem, który zapobiega utracie ciepła w czasie chłodnych dni oraz chroni przed nadmiernym wnikaniem ciepła podczas wiosny i lata. Trzy warstwy szyby to także ochrona przed promieniami słonecznymi. Okna z kilkoma warstwami gwarantują nam, że w kolejnych latach będziemy mogli spokojnie korzystać z okien ciesząc się każdym promieniem słońca.

Wybór okien może zaważyć na komforcie w użytkowaniu danego pomieszczenia. Wiadomo, że na poddaszu w okresie letnim może być o wiele cieplej niż w innych pomieszczeniach. Warto zatem wybrać takie rozwiązania, które pomogą nam uczynić to miejsce o wiele bardziej funkcjonalnym.