Okulary do pracy przy komputerze

Dla wielu osób życie bez okularów byłoby niemożliwe, ponieważ mają wady wzroku, które uniemożliwiają dokładne widzenie. Są też tacy, którzy je noszą, bo dodają im powagi czy zwyczajnie pasują do stylizacji. Nie mniej jednak na pewno powinny je nosić osoby pracujące przy komputerze.

Czym jest antyrefleks w okularach do komputera?

okulary do komputera zerówkiNasze oczy każdego dnia są narażone na szkodliwe czynniki, które wpływają na jakość widzenia, ale również mogą uszkadzać wzrok. To przede wszystkim szkodliwe promieniowanie z monitorów komputerów czy telefonów, promieniowanie słoneczne ultrafioletowe czy nawet rozbłyski ostrego światła. Coraz częściej osoby bez wady wzroku noszą okulary, ponieważ skarżą się na łzawienie oczu lub nawet ich suchość po pracy przy komputerze. Jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż światło padające z monitora męczy nasz wzrok i utrudnia widzenie. W związku z czym okulary do komputera zerówki są dziś bardzo popularne wśród osób pracujących w biurze. Są to okulary, które wyglądają identycznie jak każde inne, ale od zewnętrznej strony mają wykonaną specjalną powłokę z antyrefleksem, który redukuje zbędne odbicia światła, zapewnia lepszy kontrast i ogólnie poprawia jakość widzenia. Można go zauważyć gołym okiem, gdyż pod odpowiednim kątem widoczne są poświaty o zabarwieniu zielonkawo – niebieski. Tego typu okulary sprawdzą się też u kierowców, gdyż zmniejszają odbijanie refleksów ostrego światła. Zerówki są całkowicie neutralne dla wzroku, ale z antyrefleksem stanowią doskonałą ochronę.

W każdym salonie optycznym można kupić okulary zerówki z antyrefleksem, który może być wykonany na klasycznych szkłach lub przeciwsłonecznych. Są one niezbędne dla osób pracujących przy komputerze, gdyż oko nie męczy się tak podczas patrzenia w monitor.