Optymalne cięcie laserem w Warszawie

Przy obróbce przeróżnych materiałów, w szczególności cięcia, powinniśmy być świadomi, jakie czynniki wpływają na proces, jakie parametry mają na nie największy wpływ i co należy brać pod uwagę za każdym razem. Wydajność różnych urządzeń jest najważniejszym czynnikiem w obróbce laserowej najróżniejszych materiałów.

Jak wygląda cięcie laserowe?

cięcie laserem warszawaMniejsza moc wiązki jest zazwyczaj najlepsza, gdy obrabiany materiał jest niewielki i stosunkowo nie za twardy. Ponadto, mniejsza siła wiązki jest wykorzystywana do zwiększenia dokładności cięcia. Jednak cięcie laserem warszawa zawsze będzie wymagało dużej precyzji. Z drugiej strony, grubsze i trwalsze materiały wymagają większej mocy wiązki tego sprzętu. Częstotliwość impulsów jest bezpośrednio związana z mocą wiązki. Niższe częstotliwości impulsów są lepsze w przypadku miękkich materiałów i lżejszych cięć. Nowoczesne sprzęty tego rodzaju posiadają zaawansowane opcje, które oferują możliwość sterowania procesem cięcia laserowego, a to pozwala automatycznie zwiększać lub zmniejszać częstotliwość impulsów w zależności od materiału, z którym pracujesz. Każdy produkt wymaga określonego rodzaju gazu technologicznego wykorzystywanego przez laser w celu zapewnienia wydajnego i bezpiecznego cięcia. Na przykład palne drewno wyklucza użycie gazu zawierającego tlen z powodu ryzyka pożaru. Z drugiej strony, tlen jest stosowany do cięcia powierzchni metalowych wolnych od tlenków. Nie tylko rodzaj gazu jest brany pod uwagę.

Ciśnienie jest kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wykonywanie obróbki. Poziom ciśnienia zależy od grubości ciętego materiału. Im drobniejszy materiał, tym niższe ciśnienie gazu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia materiału lasera i samego urządzenia laserowego.