Piękne obrazy z naturą

Każdy z nas lubi naturę. Jej piękno czasami jest nie do opisania. Staramy się uchwycić je na zdjęciach ale i tak nawet najlepszy aparat do końca nie odda tego co faktycznie widzimy. Możemy jedynie próbować i jak najbardziej przybliżyć obraz do naturalnego. Dla wielu malarzy również natura była natchnieniem z wielu powodów. Dzięki temu możemy dziś oglądać ich pejzaże.

Obrazy z naturą w tle

natura obrazyDlaczego tak wielu artystów sięgało akurat do natury? Bo każdy wie, że natura obrazy maluje najlepiej. Poza tym jest jeszcze jedna ważna cecha. Przyroda nigdy nie woła o zapłatę za pozowanie jak model. Do tego potrafi być zmienna i dynamiczna a więc ten sam krajobraz można przedstawić na wiele sposobów. Po inne kolory sięgniemy podczas wschodu i zachodu słońc, żeby oddać deszczowy dzień sięgniemy po szarości a noc to ciemność i poświata księżyca. Każdy z nas widział wzory malowane na szybie mrozem albo płatki śniegu. Czy nie są prawdziwym dziełem sztuki? Tylko natura potrafi stworzyć cos takiego z odrobiny wody i przy okazji niższej temperatury. Każdy z nas na pewno zachwycił się nie raz nawet mgłą osadzającą się na pajęczynach. Słyszeliście może o artystce z Brazylii? Jest żona sławnego pisarza otóż pozwala ona naturze oddziaływać na swoje dzieła. Stworzyła w ten sposób oddzielny nurt malarstwa. Tworzy swoje obrazy po czym ukrywa je gdzieś w przyrodzie na rok. Po tym czasie wyjmuje je z pod kamieni, liści, drzew i w ten sposób ma gotowe dzieło.

Obrazy przedstawiające naturę świetnie pasują do wszystkich pomieszczeń i to jest ich kolejna zaleta. Są piękne, uniwersalne, ponadczasowe. Mogą też nawiązywać do naturalnego wystroju wnętrza, w którym są żywe rośliny, elementy drewniane czy szklane. Często wybierane są by podkreślić bliskość morza czy gór i nawiązać do klimatu.