Planowanie wesela pod namiotem

Nawet nie wiecie jak żałuję, że moja klientka zażyczyła sobie mieć wesele na zewnątrz. Uznała ona, że tak będzie bardziej romantycznie. Ja z początku się cieszyłam, ponieważ organizacja takiego wesela jest bardzo korzystne i można na tym sporo zarobić.

Wynajem namiotów weselnych okazał się wyzwaniem

wynajem namiotówJa bez wahania podjęłam się tego zlecenia. Nawet nie miałam żadnych zastrzeżeń do tego. Ale teraz żałuję, że jakoś nie odwiodłam mojej klientki od tego pomysłu. Powodem jest to, że zorganizowanie czegoś takiego może powodować wystąpienie różnych problemów. To znaczy już na samym początku miałam problem z wynajęciem namiotów. Tani wynajem namiotów weselnych było najważniejsze w tej sprawie, ale nie mogłam znaleźć odpowiednich namiotów, a z resztą musiałam się zmieścić w planowanym budżecie. Nie mogłam większości pieniędzy wydać na namioty, ponieważ nie wystarczyło by na coś innego, jak na przykład na kwiaty. Wynajem namiotów nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Te wszystkie formalności jakie trzeba załatwić są męczące. Trzeba wypełnić kilka formularzy, po to aby w razie uszkodzeń, firma wypożyczająca mogła od razu pobrać odszkodowanie od państwa młodych. W dodatku wypożyczalnia namiotów jest na drugim końcu miasta i jak trzeba coś ustalać to muszę jeździć tam osobiście, ponieważ właściciel tylko tak załatwia wszelkie sprawy. W swych usługach ma też wynajem hal namiotowych. Ale o tym to nawet klientom nie mówiłam, po co mają coś takiego wynajmować. Kolejnym problemem był fakt, że dostaliśmy niesprawne namioty.

 

Dobrze, że po ich wypożyczeniu sprawdziłam nad tym jeziorem, czy dobrze się rozkładają. Chciałam też zobaczyć jak to będzie wyglądać, jak to wszystko ustawiać. Na całe szczęście z wymianą namiotów nie było żadnych problemów, zrobił to od ręki i bardzo dobrze.