Poduszki rogale do karmienia piersią

Większość przyszłych mam ma nadzieje karmić piersią swojego noworodka. Te kobiety, którym się to udaje muszą być zaopatrzone w niezbędne akcesoria. Jednym z nich jest odpowiedni biustonosz, koszula do spania, poduszka typu rogal oraz wiele innych rzeczy. Wszystko to można kupić w znanych sklepach z artykułami dla dzieci lub przez popularne strony sprzedażowe w internecie.

Różne rozmiary poduszek rogali

poduszka do karmienia dzieckaMamy karmiące piersią wiedzą jak ciężko czasami o wygodną pozycję do karmienia. Napewno przyda się poduszka do karmienia dziecka w kształcie rogala. Dzięki niej mama swobodnie ułoży dziecko bez obawę o jego upadek. Taki rogal to koszt około 100-200 złotych. Jego cena zależy od wielkości rogala. Im mniejszy tym tańszy i odwrotnie. Mamy cenią sobie możliwość ściągnięcia poszewki z takiej poduszki. Tym bardziej, że mamusie wiedzą, iż małe dziecko może sobie ulać podczas karmienia piersią. Kolorowe i zdejmowane poszewki na poduszki typu rogal muszą być wykonane z bawełny. Tylko ten materiał jest bezpieczny dla skory małego dziecka. Poszewki z poduszki można prac i prasować w wysokich temperaturach wraz z innymi ubrankami i ręcznikami dla dziecka. Do tego należy używać odpowiednich środków piorących. Poduszka rogal może się przydać mamy jeszcze przed porodem. Jest świetnym oparciem dla bolących pleców podczas siedzenia lub leżenia.

Karmienie piersią jest rekomendowane przez wszystkich lekarzy pediatrów. Według Światowej Organizacji Zdrowia pokarm mamy jest najlepszy i niezastąpiony w 6 pierwszych miesiącach życia dziecka. Dlatego ważne jest by mama przynajmniej spróbowała karmić piersią. Często ból jest tak silny, że kobiety się poddają. Przy pomocy poduszki do karmienia mama może osiągnąć najbardziej odpowiednią pozycje i dla siebie i dla maluszka.