Polecany robot do warsztatu

W zakładach przemysłowych używane są najróżniejsze modele robotów i automatów przemysłowych. Starsze maszyny są głównie automatami przeznaczonymi do jednego konkretnego zadania, podczas gdy nowe roboty należą do konstrukcji bardziej wielofunkcyjnych, i mogą być przeznaczone do większej ilości zadań, oraz umożliwiają przezbrojenie i przekierowanie do całkowicie odmiennej pracy niż dotychczasowa.

Wielozadaniowe roboty przemysłowe

robot ur10eRoboty modularne i wielozadaniowe są znacznie popularniejsze niż maszyny przeznaczone tylko do jednego zadania, dlatego też coraz częściej zajmują miejsce starych i przestarzałych automatów w zakładach przemysłowych. Mogą być bowiem unowocześniane, a ich narzędzia wymieniane na nowe, zgodne z aktualnymi standardami. Bardzo popularnym modelem jest robot UR10E, produkowany przez firmę Universal Robots, bardzo polecaną przez posiadaczy automatów przemysłowych z ich oferty. UR10E jest dość standardowym automatem, o przeciętnych gabarytach i możliwościach podobnych do wielu innych maszyn produkcyjnych. Jego główną zaletą, dzięki której przewyższa większość innych modeli jest jego modularność. Może on być wyposażony w odmienne narzędzia zaledwie w kilka minut, ale również i przystosowany do wykonywania odmiennych zadań równie szybko. W przeciwieństwie do większości innych automatów, robot UR1OE posiada możliwość wymiany lub rekonfiguracji całego ramienia, dzięki czemu może być ono wydłużone czy skrócone, a kąt wygięcia regulowany.

Tak duże możliwości dopasowania pracy urządzenia pozwalają na przystosowanie go do działania w praktycznie każdych warunkach, i na każdym stanowisku pracy. W wypadku zmiany procesu technologicznego jest to bodaj najłatwiejsze urządzenie do przystosowania do nowych zadań lub zmiany dotychczasowych.