Potrzebowałam butelki dla noworodka

Niedawno dowiedziałam się, że będę mamą. Jeszcze w trakcie ciąży dowiadywałam się dużo informacji na temat dzieci i porodu. Od początku wiedziałam również, że nie będę karmić piersią. Postanowiłam jeszcze przed porodem zaopatrzyć się w wysokiej jakości butelki odpowiednie dla noworodka. Najpierw jednak musiałam dowiedzieć się, jakie butelki będą najlepsze.

Kupno wysokojakościowej butelki dla noworodka

jaka pierwsza butelka dla noworodkaZależało mi bowiem na tym, aby znaleźć butelkę wysokojakościową, najlepiej antykolkową, która będzie się świetnie sprawowała przez pierwszy miesiąc życia mojego dziecka. O zdanie na ten temat postanowiłam zapytać położnej środowiskowej, do której w trakcie ciąży często przychodziłam po radę. Zapytałam ją o to, jaka pierwsza butelka dla noworodka będzie najlepsza. Doradziła mi ona lekkie butelki konkretnej marki, a także zasugerowała odpowiedni dla noworodka model. Dowiedziałam się od niej, że mają one ergonomiczny kształt i posiadają lekką konstrukcję, którą bez problemu można ułożyć w dłoni. Są to butelki antykolkowe, które w smoczku posiadają odpowiedni odpowietrznik. W związku z tym, dziecko jedząc nie połyka nadmiaru powietrza. To świetnie działa na jego delikatny układ trawienny. Butelki te są bardzo często wybierane przez młodych stażem rodziców, ponieważ są niewielkie. Pozwalają w związku z tym na idealne odmierzenie potrzebnej ilości mleka.

Postanowiłam posłuchać się rady tej doświadczonej położnej i jeszcze przed rozwiązaniem, zakupiłam taką butelkę. Już pierwszego dnia po porodzie doszłam do wniosku, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Ta butelka świetnie sprawdziła się w przypadku mojego dziecka. W dodatku była łatwa w czyszczeniu i nie pozostawał na niej osad po mleku. Byłam bardzo zadowolona, tym bardziej że kosztowała naprawdę niewiele.