Praca na produkcji w branży spożywczej

Od zawsze marzyłam o tym, aby pracować w branży spożywczej. Nie chodziło jednak o sprzedaż gotowych produktów w sklepach, a o pracę w zakładzie produkcyjnym, gdzie planują sterylne warunki. Więc kiedy tylko usłyszałam o tym, że w mojej okolicy są poszukiwani pracownicy, zgłosiłam się. Już kolejnego dnia rozpoczęłam pracę na swoim stanowisku, który przedzielała przezroczysta kurtyna. Jeszcze wtedy nie znałam jej zastosowania, ale po czasie się przekonałam jaką pełni rolę.

Zalety wykorzystywania kurtyny z PCV

wytrzymała kurtyna pcvPoczątkowo praca wydawała się dość spokojna, ponieważ mieliśmy mało zamówień oraz materiałów do obróbki. Miałam więc więcej czasu na wdrożenie się w plan pracy oraz panujące tutaj zasady. Oczywiście otrzymałam pełen strój ochronny, który miał zapewnić sterylny kontakt z produktami spożywczymi. Zapytałam koleżanek w końcu czym jest ta przezroczysta przedziałka oraz jaką pełni rolę. Okazało się, że to wytrzymała kurtyna pcv, która pozwala zachować im czystość w danym sektorze. Wiadomo, że dość często przyjeżdżają transporty po nasze produkty i z zewnątrz mogłyby przedostać się tutaj jakieś drobinki bakterii. Kurtyna jest całkowicie szczelna, co pozwala również zadbać o komfort termiczny. Byłam bardzo zdziwiona, że tak mały przedmiot jest tak ważny w tej pracy. Dowiedziałam się również jak znacząca jest kolorystyka pojedynczych pasków. Podobno na rynku dostępnych jest ich wiele, ale nasze są przezroczyste by w przypadku wypadku od razu było to widoczne i ktoś mógł zareagować.

Moja praca na produkcji trwa do teraz, dość szybko wdrożyłam się w system i oczywiście stosuje się do zasad. Niejednokrotnie wiszące kurtyny pokazały nam jak istotną pełnią rolę, ponieważ podczas silnego wiatru nie pozwoliły przedostać się do środka wielu bakteriom oraz pyłkom. Poza tym po hali zaczęło poruszać się więcej wózków widłowych, dokładnie wiemy kiedy zbliżają się by odebrać gotowe produkty oraz przewieźć je do strefy załadunku.