Prawidłowa renowacja elewacji

Elewacja nieruchomości zarówno pełni funkcję ozdobną, jak i chroni ocieplenie czy konstrukcję ścian zewnętrznych przed działaniem warunków atmosferycznych. Z czasem może jednak ulec zabrudzeniu i uszkodzeniu. Stan elewacji wynika zarówno z naturalnego starzenia się materiałów okładzinowych i tynków, jak również z uszkodzeń powodowanych przez awarie w budynku czy w wyniku nieodpowiedniego użytkowania.

Zamawiamy renowację elewacji

renowacja elewacji warszawaW przypadku domów jednorodzinnych większość ścian zewnętrznych jest pokrytych tynkiem, który w przypadku starych nieruchomości przylega bezpośrednio do muru, natomiast w nowszych osłania ocieplenie cienką warstwą. W zależności od warunków otoczenia, na powierzchni elewacji mogą powstawać zabrudzenia, jak również pęknięcia i wybrzuszenia spowodowane zawilgoceniem czy osiadaniem budynku. W razie wystąpienia takich problemów przed rozpoczęciem prac należy przeanalizować powodu ich powstania oraz usunąć przyczyny. Gdy interesuje nas renowacja elewacji warszawa jest odpowiednim miastem do skorzystania usługi tego typu. Przez jej rozpoczęciem należy zwrócić uwagę na szczelność rynien czy rur spustowych, a także jakość obróbek blacharskich na balkonach czy tarasach i szczelność osadzenia parapetów. Woda opadowa może bowiem przenikać przez ocieplenie i powodować zawilgocenie zarówno warstwy tynku, jak i całego muru.

Niejednokrotnie spotykaną wadą nieruchomości jest zawilgocenie ścian od zewnętrznej strony, spowodowane nieodpowiednią wentylacją pomieszczeń czy brakiem zastosowania hydroizolacji ściany zewnętrznej w łazience. Może to spowodować kondensację pary wodnej w murach oraz przenikanie wilgoci do elewacji. Oprócz widocznych gołym okiem odprysków i wybrzuszeń, mogą pojawiać się także mniej zauważalne wady.