Precyzyjne pomiary czasu w sporcie

Określanie w jakim czasie zawodnicy podczas trwania profesjonalnych zawodów sportowych pokonali dany dystans, biegnąc, płynąc wpław, płynąc łódką zjeżdżając na nartach lub jadąc samochodem – to odpowiedzialne zadanie spoczywające na barkach organizatorów imprezy.

Jak mierzy się czas podczas trwania zawodów sportowych?

pomiar czasu na zawodach sportowychW celu rzetelnego i precyzyjnego określenia czasu w jakim zawodnik przebył pewną trasę potrzeba szeregu nowoczesnych rozwiązań. Radiowe chipy RFID, bramki, maty i anteny – to tylko części składowe skomplikowanego systemu, dzięki któremu mamy pewność, że pomiar czasu na zawodach sportowych jest rzetelny. Systemy pomiarowe wspierają nie tylko sam moment wyścigu. Wcześniej następuje elektroniczny zapis i rejestracja zawodników on-line. Ustawianych zostaje kilka punktów pomiarowych na trasie, a zawodnicy zostają wyposażeni w specjalne identyfikatory dzięki którym ich lokalizacja i czas są cały czas dokładnie określone. Nie ma miejsca na najmniejszą nieścisłość, na żadną pomyłkę. Udogodnienia związane z obsługiwaniem imprez sportowych uwzględniają czytelne prezentowanie wyników. W związku z tym, że do każdy system działa na napisanym specjalnie programem komputerowym – wyniki wyświetlane są w czasie rzeczywistym na tablicach LED widocznych dla publiczności, ale także można bezpośrednio przekazywać informacje on-line w dowolnie wybrane przez organizatorów miejsce w internecie.

Pomiar czasu na zawodach sportowych ma szczególne znaczenie. Jeżeli wyniki są rzetelne nikt nie czuje się oszukany, a to jedna z ważniejszych spraw dla zawodników, a także dla prawdziwych fanów sportu. Idea przyświecająca uprawianiu sportu od zarania dziejów jest jedna – zdrowa rywalizacja oraz radość płynąca z rozwijania sprawności fizycznych.