Precyzyjny endoskop Olympusa

Firma Olympus znana jest przede wszystkim z doskonałych aparatów fotograficznych i akcesoriów do takowych. Jest więc rozpoznawalna na całym świecie, także poza kręgami fotograficznymi. Mniej osób jednak wie, iż Olympus produkuje również wiele innych rodzajów urządzeń optycznych, w tym i endoskopów.

Najlepsze endoskopy do zadań medycznych

olympus endoskopyEndoskopy, nazywane również kamerami inspekcyjnymi, są niezwykle przydatnymi urządzeniami, używanymi zarówno przez pracowników technicznych, lekarzy, jak i archeologów. Składają się z kamery o bardzo wysokiej rozdzielczości, umieszczonej na długim, elastycznym przewodzie, podłączonym do jednostki centralnej, która posiada czasem własny ekran, a niekiedy wymaga podłączenia do komputera mającego program sterujący. Produkowane przez firmę Olympus endoskopy są uznawane za jedne z najlepszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń w swojej klasie. Mają one bardzo wysoką jakość obrazu, oraz możliwość użycia kilku różnych lamp, w tym intensywnego światła punktowego oraz lampy podczerwonej, w celu zapewnienia użytkownikowi jak najwyższej widoczności. Jednocześnie, kamery są bardzo kompaktowe, a co za tym idzie, mogą być łatwo wprowadzone do ciasnych przewodów czy szczelin. Wiele endoskopów, posiadających atest medyczny posiada obudowy kamer i przewodów wykonane ze stali chirurgicznej, dodatkowo zabezpieczonej preparatem antyalergicznym.

Są bardzo łatwe do wysterylizowania po użyciu i czyszczenia po każdym zabiegu, więc w medycynie to właśnie endoskopy Olympusa są najbardziej rozpowszechnione. Dla wymagających użytkowników dostępna jest również wersja rozbudowana, mająca własny zapas zasilania, przewód kamery sięgający dwudziestu metrów oraz wiele mniejszych i większych udogodnień, przydających się w trakcie pracy.