Produkuję daszki i ścianki z plexi

Od kilku lat zajmuje się produkcją różnych rzeczy z plexi. To bardzo dochodowe zajęcie, ale musiałem trochę zainwestować w swoją firmę. Obecnie skupiam się na produkcji daszków i ścianek. Chronią one od wody i wiatru, a są najtańsze w wykonawstwie. Plexi kupuję w wielkich arkuszach, a potem korzystam z firmy zajmujących się obróbką materiałów laserem.

Mam już laser do cięcia plexy

cięcie plexi laseremKiedy zacząłem sprzedawać daszki i ścianki to zawoziłem całe arkusze plexy do zakładu obróbki, który dokonywał odpowiedniego cięcia według mojego zlecenia. Tak naprawdę to było mi to bardzo na rękę, bo ja nawet nie miałem żadnej hali produkcyjnej. Po prostu przerobiłem garaż na warsztat, w którym z wyciętych kawałków plexi robiłem całkiem ładnie wyglądającą konstrukcję daszka albo ścianki. Teraz mam już swoją halę, którą wynajmują, ale mogłem na niej obsadzić całą produkcję. Kupiłem też specjalną maszynę i teraz cięcie plexi laserem wykonuję sobie samodzielnie. To znaczy zatrudniam w tym celu pracownika, który obsługuje tą całkiem skomplikowaną maszynę. Laser działa idealnie, a mój pracownik potrafi go zaprogramować według każdego mojego projektu daszku czy ścianki. Teraz na moją halę przyjeżdżają transporty całych wielkich arkuszy plexi. Dzięki odpowiednim inwestycjom rozwinąłem swoją firmę i dzisiaj mogę o niej powiedzieć, że jest liderem w swojej branży. Bardzo się cieszę, bo zamówienia mogę realizować teraz bez podwykonawców.

Zainwestowanie w maszynę do laserowego cięcia plexi było koniecznością. Nie mogłem sobie pozwolić na zlecanie takich prostych prac podwykonawcy. Kupno maszyny pozwoliło mi zredukować koszty produkcji, dzięki czemu mogłem obniżyć swoje ceny. A zlecenia mam nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Pewnie za niedługo znów będę musiał zainwestować w jakieś maszyny.