Projektowanie funkcjonalnego ogrodu

Czy wiecie, że ogród możemy urządzić w konkretnym stylu? Dziś opiszę Wam jeden z najpopularniejszych, czyli ogród wiejski. Choć wydawać by się mogło, że jego wygląd jest całkiem przypadkowy, zapewniam Was, że jest całkiem odwrotnie. Urządzenie takiego ogrodu wymaga wiedzy i wyobraźni.

Projektowanie ogrodu wiejskiego

projektowanie ogrodów gdańskAby projektowanie ogrodów gdańsk przebiegło sprawnie i pomyślnie warto trzymać się kilku uniwersalnych zasad. Mianowicie określmy jasno i wyraźnie potrzeby wszystkich domowników. Weźmy pod uwagę najmłodszych, gdyż wszystkim bez wyjątku powinien służyć ogród. Oznacza to, że jeżeli mąż, głowa rodziny kocha grillować stwórzmy mu miejsce, gdzie będzie mógł spędzać letnie wieczory. To niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu cała rodzina będzie chętnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Ok. Kiedy to już ustaliliśmy, wybraliśmy wiejski styl ogrodu, to właściwie jak go dokładnie urządzić? Inspiracją do jego stworzenia niech będą ogrody naszych babć, gdzie kwiaty rosły bez specjalnego nadzoru. Ogrody wyglądały naturalnie i romantycznie. Równo przystrzyżone rośliny nie sprawdzą się w tej stylistyce. Postawmy na kolorowe kwiaty, romantyczne mostki czy oczko wodne. Posadźmy drzewa, orzech, śliwkę, wiśnię.  Do takiego ogrodu cudownie sprawdzą się drewniane meble ogrodowe, drewniany taras. Świetnym dodatkiem będą kamienie lub na przykład alejki kamienne czy podjazd. Dodatkowo możemy gdzie nie gdzie ustawić duże, ceramiczne donice, dzbany i zasadzić w nich kwiaty.

Jeśli chodzi o ogrodzenie to oczywiście najlepiej wkomponuje się ogrodzenie drewniane. Posadźmy tuż przed nim słoneczniki, które będą się swobodnie opierać o płot. Ogród w stylu wiejskim nie może być pozbawiony ziołowego ogródka ze świeżymi ziołami, warzywami i owocami. Co zaskakujące, by ogród był naprawdę wiejski należy poświęcić mu dużo czasu.