Projektowanie zabawek dla dzieci

Od zawsze chciałam wymyślać, konstruować i projektować nowe rzeczy. Nie wiedziałam tylko na początku, co konkretnie – szybko doszłam do wniosku, że ubrania ani budynki nie wchodzą w grę.

Zabawki edukacyjne dla dzieci najbardziej pożądane

zabawki edukacyjne dla 3 latkaChciałam na początku konstruować roboty, ale wydawało mi się to zbyt oklepane. Wtem wpadłam na pomysł, że skonstruuję zupełnie nowe zabawki kreatywne dla dzieci. Takie, jakich jeszcze nie ma na rynku, a przyczyniłyby się do szybszego rozwoju dzieci. W końcu jeśli mam w coś inwestować, chciałabym, żeby rozwijało to umysły młodych ludzi, którzy będą kiedyś przyszłością naszego narodu. Dlatego uważam, że zabawki edukacyjne dla dzieci będą doskonałym pomysłem. Moja pierwsza zabawka, jaką skonstruowałam, to była interaktywna kocica. Chodziła i mruczała jak prawdziwy kotek, a poza tym uczyła dzieci francuskich słówek. Określając wiek potencjalnego odbiorcy takiego gadżetu, stwierdziłam, że zakwalifikuję te interaktywne kotki jako zabawki edukacyjne dla 3 latka. Jestem za tym, żeby uczyć jak najmłodsze dzieci tego, co może im się przydać w przyszłości. Im są mniejsze, tym lepiej uczą się nowych rzeczy. Oczywiście, te kotki równie dobrze sprawdziłyby się jako zabawki edukacyjne dla 4 latka, i myślę, że nikt nie będzie zwracał na to większej uwagi – po prostu jeśli spodoba się to rodzicom, to kupią to swojemu dziecku, jednak muszę ustalić pewne wytyczne. Byłam taka zaaferowana tym, że samodzielnie stworzyłam jakąś zabawkę, która chodzi, mruczy i mówi po francusku! Byłam z siebie dumna, ponieważ było to moje pierwsze większe dzieło. Od tej pory pracowałam również nad innymi zabawkami, wciąż wymyślałam nowe konspekty zabawek oraz siedziałam wieczorami w garażu obmyślając to, jak je skonstruuję.

 

Zawsze dbałam o to, by zabawka była możliwie prosta i nie do zepsucia, żeby dzieci nie mogły zadławić się żadnym elementem ani szybko zepsuć, rzucając nią na przykład o podłogę. Po jakichś dwóch latach stało się jasne, że jestem w mojej pracy prawdziwym ekspertem i różne firmy zaczęły proponować mi współpracę.