Proponowanie soczewek zamiast okularów

Ostatnio będąc u okulisty dostałem bardzo ciekawą ofertę. Choć byłem zainteresowany tylko okularami, okulista powiedział, że znacznie lepiej wyszedłbym na noszeniu soczewek kontaktowych. Od razu poprosiłem o więcej informacji na ten temat, co zmieniło się w dłuższą rozmowę.

Soczewka kontaktowa – zdrowsze rozwiązanie

soczewki bydgoszczOkulista rozsiadł się wygodniej w fotelu i rozpoczął swój wywód, posiłkując się różnymi ulotkami, które mi przy okazji rozdawał, zaczął opowiadać o cechach okularów oraz soczewek. Przede wszystkim rzecz była w tym, że soczewki, znacznie lepiej niż okulary, pomagają w wyleczeniu wad wzroku. Okulary są na pewno znacznie bardziej popularnym rozwiązaniem problemów ze wzrokiem, ale nie oznacza to wcale, że przy okazji najlepszym. Jeśli nie mamy problemu z tym, by dotknąć swoje oko, soczewki mogą okazać się być dla nas znacznie lepszą opcją. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety jeśli chodzi o praktyczność. Okularów nie trzeba moczyć w specjalnych płynach, w każdej chwili można je zdjąć, oraz kupuje się je raz na bardzo długi czas. Jeśli chodzi o soczewki, to co prawda nie trzeba obawiać się, że nam wypadną albo je gdzieś zgubimy, ale raz na jakiś czas trzeba je wymieniać. Nie jest to jednak mocno uciążliwe – obecnie soczewki Bydgoszcz oferuje w bardzo wielu przeróżnych miejscach, więc na pewno nie będzie problemów z ich zdobyciem. Koszty również nie są wysokie. Jeśli ktoś często wymienia okulary, to na pewno bardziej opłacalne będzie dla niego korzystanie z soczewek. Przede wszystkim jednak, są znacznie lepsze dla naszego wzroku.

Okulista przekonał mnie do tego, o czym mówił. Skoro koszty nie były wyższe a mój wzrok miał mieć się przez to lepiej, to nie było żadnych przeciwwskazań do tego, by z tego nie korzystać. Zamiast kupować okulary, postanowiłem postawić na bardziej nowoczesne rozwiązanie.