Przedłużanie paznokci – krok po kroku

Zadbane dłonie, a w tym paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Nie tylko elementy biżuteryjne ozdabiają nasze ręce, ale również jest to dobrze wykonany manicure. Niestety nie każda z Pań może pochwalić się pięknymi, długimi oraz naturalnymi paznokciami, dlatego na rynku coraz to popularniejsze stają się specjalnie dedykowane temu metody.

Przedłużanie paznokci żelem

extend base przedłużanie paznokciMetoda żelowa należy do najpopularniejszych sposobów przedłużania paznokci. Kluczowym w niej jest wybór odpowiedniej bazy. Warto wybrać taką bazę pod hybrydę i żel, która ponadto nadbuduje oraz wzmocni płytkę naszego paznokcia. Przykładowo może to być Extend Base przedłużanie paznokci – rozpoczynamy od usunięcia skórek, a także zmatowienia płytki paznokcia przy użyciu pilnika. Następnie za pomocą wacika bezpyłowego rozpoczynamy jej odtłuszczanie. W celu zwiększenia przyczepności żelu na odtłuszczoną płytkę paznokcia, trzeba zaaplikować również primer, który wpływa na późniejszą trwałość całej stylizacji paznokci. W kolejnym etapie, pędzelkiem nakładamy wcześniej wspomnianą bazę. Jej grubość uzależniona jest od rezultatu, jaki pragniemy wówczas uzyskać. Zazwyczaj wystarczy jedna warstwa. Po nałożeniu bazy, należy utwardzić ją w lampie przez około 30 sekund. Czas ten w dużej mierze zależny jest od mocy posiadanej lampy, więc może się zarówno wydłużyć, jak i skrócić. W następnym punkcie, wybieramy kolor lakieru hybrydowego. Początkowo wystarczy pomalować nim cienką, pojedynczą warstwę, którą następnie utwardzamy w lampie. Najczęściej aplikuje się jednak lakier dwuwarstwowo, aby kolor był intensywniejszy i równomiernie pokrył całą płytkę paznokcia. Na koniec, wykonana stylizacja musi zostać zabezpieczona dowolnym topem.

Przedłużone za pomocą żelu paznokcie cechują się twardością, odpornością na przebarwienia, a także dobrą przyczepnością do naturalnej płytki. Metoda ta szczególnie polecana jest osobom mającym kruche oraz łamliwe paznokcie, przez co zapuszczenie ich w naturalny sposób jest praktycznie niemożliwe. Dobrze przeprowadzony zabieg sprawi, że każda kobieta przez długi czas będzie mogła cieszyć się nieskazitelnym wyglądem swoich paznokci!