Przedmioty pomocne w wychowaniu dzieci

Stały harmonogram, oraz takie cechy jak systematyczność i konsekwencje własnych wyborów, wpływają na poczucie bezpieczeństwa naszych dzieci. Jest jeszcze jedna rzecz, która pozwoli kształtować ich charaktery – samodzielność. Dla czego więc im na to nie pozwolić?

Pakowanie walizki dobrym treningiem samodzielności

walizka dla dzieciW obecnych czasach, rozwój dziecka przebiega z zupełnie inną dynamiką, niż to było jeszcze 20 i 30 lata temu. Rozwój technologiczny, internet, media, to wszystko sprawiło, że ilość bodźców wpływających na nas i nasze pociechy jest olbrzymia. Nasz umysł, musi radzić sobie z przyswojeniem tylko tych informacji, które są lub będą istotne dla naszego codziennego życia. Niestety jest inaczej i często mamy związane z tym zawroty głowy, a nasze dzieci są rozkojarzone i przemęczone. Oprócz wprowadzenia zdrowego trybu życia, czyli ograniczonej ilości oglądanej telewizji i internetu, możemy również wykorzystać inne zabiegi. Przykładem może być, nowa i piękna walizka dla dzieci, która posłuży jako rewelacyjny trening samodzielności i logicznego myślenia. Dzieci uwielbiają być samodzielne, tylko rodzice nie zawsze im na to pozwalają. Dlaczego nie pozwolić dziecku samodzielnie się spakować na wakacje, tak aby to ono zdecydowało co będzie przydatne. To tylko mały przykład, jak możemy wykorzystać zachcianki naszych dzieci. Funkcjonalne a zarazem pięknie ozdabiane walizki, są często obiektem pożądania naszych dzieci, ale takich przedmiotów i zabawek jest więcej. Możemy je wykorzystać do nauki racjonalnego myślenia, oraz do podejmowania decyzji i związanej z tym odpowiedzialności.

Kupienie dowolnego przedmiotu, które pragnie nasze dziecko, powinno być tylko wstępem do rozwijania jego poczucia własnej wartości i podejmowania decyzji, która może powodować konsekwencje. Walizeczki i inne przedmioty oferowane na rynku są piękne, niech piękne również będzie życie naszych pociech.