Rękawiczki nitrylowe dla lekarzy

Jak podają źródła epidemiologiczne najwięcej niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych przenosi się za pośrednictwem rąk personelu medycznego. Ważne, aby zadbać nie tylko o właściwą higienę rąk, która pozwala na usunięcie flory przejściowej jak i stałej, ale również o odpowiednie produkty medyczne stanowiące ochronę dla dłoni.

Jakie rękawice wybrać?

Rękawiczki nitryloweW sprzedaży mamy wiele rodzajów rękawic medycznych. Niewątpliwie najlepszymi z nich są rękawiczki nitrylowe. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Są szczególnie cenione przez lekarzy specjalistów, a zwłaszcza przez chirurgów. Idealnie spełniają swoją rolę podczas małych i dużych zabiegów operacyjnych. Występują w wielu rozmiarach oraz kolorach. Idealnie dopasowują się do budowy anatomicznej dłoni. Stanowią idealną ochronę dla naszych rąk. Ponadto są gwarancją bezpieczeństwa nie tylko dla personelu medycznego, ale również dla pacjentów. Pozwalają na uniknięcie szerzenia się drobnoustrojów chorobotwórczych. Są powszechnie dostępne zarówno w sklepach jak i aptekach. Co najważniejsze nie wymagają dużych nakładów finansowych. Stale zyskują coraz większą liczbę zwolenników i są wykorzystywane w wielu placówkach zdrowia. Zarówno tych publicznych jak i prywatnych. Są dostępne w wielu rozmiarach: xs, s, m, l, xl i xxl. Korzystają z nich lekarze oraz pozostały personel medycznych.

Wytrzymałość oraz plastyczność nitrylu sprawia, że rękawiczki nitrylowe stanowią najlepszą ochronę dla rąk personelu medycznego. Są używane w wielu placówkach medycznych. Są nieocienione podczas zabiegów operacyjnych. Wykorzystują je zarówno lekarze jak i pielęgniarki. Te ponadczasowe produkty zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Są powszechnie dostępne i nie kosztują dużo.