Remont łazienki z profilami led

Łazienka to jedna z najważniejszych części każdego domu czy mieszkania. Często mówi się, że jak się zrobi łazienkę, kuchnię i zakupi łóżko to można się wprowadzać. Będąc na weekendzie majowym w hotelu dostałem motywacji, aby w końcu wyremontować własną łazienkę. Nie była ona w jakimś złym stanie, jednak czegoś jej brakowało.

Profile ledowe w nowoczesnej łazience

profile aluminiowe ledMoja łazienka była klasyczna z wanną i połączona z ubikacją, sporo miejsca do wykorzystania. Urządzona była na szybko z dostępnych wtedy materiałów. Wiem, że remont chwilę potrwa więc podstawą było zrobienie dobrego planu i ustalenie kosztorysu całego przedsięwzięcia, ponieważ koszt to podstawa. Jednak najpierw plan wizualny, później poszukiwanie odpowiednich materiałów o odpowiedniej cenie. Nowoczesna łazienka będzie bez wanny, zamiast niej zostanie zrobiona duża kabina prysznicowa z deszczownicą oraz urządzeniem do masażu. Również nie będzie białej brzydkiej ceramiki, a miejsce umywalki zastąpi marmur. Podłoga z płytek zmieni się na posadzkę 3D, natomiast wszystko zostanie oświetlone ledami. Profile aluminiowe led będą oświetlać ściany dwoma paskami. Zostaną również użyte przy umywalce. Całość będzie oświetlona punktowymi ledami sufitowymi. Profile ledowe również zostaną wykorzystane na posadzce w miejscu łączenia się ze ścianą. Lustra będą oświetlone taśmami led, będzie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Na koniec przy suficie również zostanie użyta taśma led, która podkreśli ich nowoczesność. Profile aluminiowe idealnie pasują do nowoczesnego wnętrza.

No cóż, wstępnie tak właśnie sobie wyobrażam moją nową łazienkę. Niektórzy powiedzą, że taka ilość oświetlenia ledowego to przesada, ale ja lubię. Podoba mi się ich różnorodność, barwa oraz doceniam trwałość. Oświetlenie led ma jeszcze jedną zaletę w łazience, poprzez niskie napięcie jest bezpieczne.