Rodzaje nietrzymania moczu w zależności od przyczyny

Nietrzymanie moczu jest zazwyczaj problemem wstydliwym. Wiele osób woli o tym nie mówić i cierpieć po cichu niż udać się do specjalisty, który potrafi pomóc w tej kwestii. Są różne przyczyny nietrzymania moczu. Najważniejsze z nich to osłabienie mięśni miednicy (mówi się o tzw. przeponie miednicy) oraz rozciągnięcie pochwy.

Typ anatomiczny i zwieraczowy wysiłkowego nietrzymania moczu

leczenie nietrzymania moczu w BydgoszczyKiedy pochwa ulega rozciągnięciu, to dochodzi do zmiany nachylenia kąta cewki moczowej. To z kolei może skutkować nietrzymaniem moczu. Problem ten może dotyczyć zarówno mężczyzn jak i kobiet. Najczęściej pojawia się on w postaci wysiłkowego nietrzymania moczu. Oznacza to, że w czasie wysiłku osoba chora nie jest w stanie świadomie kontrolować utrzymanie moczu w pęcherzu moczowym. Ogólnie można wyróżnić 2 typy wysiłkowego nietrzymania moczu. Jeśli chodzi o leczenie nietrzymania moczu w Bydgoszczy, to jest co najmniej kilka miejsc, w których można liczyć na profesjonalną pomoc. Pierwszy typ nietrzymania moczu to typ anatomiczny. Ten typ polega na tym, że ruchomość pęcherza moczowego oraz cewki moczowej jest większa niż normalnie, a to prowadzi do wydostawania się moczu z pęcherza. Drugi typ nietrzymania moczu to tzw. typ zwieraczowy. Tu dochodzi do osłabienia zwieracza cewki moczowej. Zwieracz cewki to mięsień, który może ulec osłabieniu jak każdy inny.

Jest kilka metod leczenia nietrzymania moczu – zwłaszcza jeśli chodzi o nietrzymanie wysiłkowe, ale najbardziej popularną metodą jest obecnie metoda laserowa. Koszt wykonania takiego zabiegu wcale nie jest duży. Koszt jednego zabiegu to około 1800 zł. Warto jednak przeznaczyć te pieniądze na profesjonalne leczenie nietrzymania moczu, by znów móc cieszyć się pełnią życia. Najpierw trzeba umówić się na wizytę w klinice i specjalistyczną konsultację urologiczną.