Różne modele i wersje kolorystyczne drzwi inwentarskich

 

Każdy kto buduje lub już posiada budynki inwentarskie, powinien dobrze zastanowić się na wyborem drzwi. Drzwi inwentarskie pełnią wiele innych funkcji, których nie ma w przypadku drzwi zewnętrznych i wewnętrznych domowych. Tu nie zwraca się uwagi na funkcję dekoracyjną tych drzwi.

Drzwi przesuwne i skrzydłowe do budynków inwentarskich

drzwi inwentarskie producentNajważniejsze jest ich praktyczne wykorzystanie, czyli funkcjonalność. Najczęściej takie drzwi dobierane są do budynków inwentarskich, czyli tych, w których hoduje się bydło, trzodę chlewną, drób. Wiadomo, że drzwi inwentarskie mogą sprawdzić się też w przypadku hal, zakładów, magazynów. Drzwi inwentarskie są zazwyczaj szerokie i mogą otwierać się na różne sposoby. Można np. wybrać drzwi skrzydłowe lub drzwi przesuwne. Drzwi skrzydłowe to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie właścicielowi budynku nie zależy na oszczędności miejsca. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić trochę przestrzeni wokół drzwi, może postawić na drzwi przesuwne. Dodatkowo drzwi mogą być wyposażone w urządzenie automatyczne, które będzie otwierać i zamykać drzwi po naciśnięciu pilota czy odpowiedniego przycisku w telefonie. Z pewnością drzwi inwentarskie producent ma do zaoferowania naprawdę wiele modeli. Najlepiej postawić na drzwi, które są ocieplane. W takich drzwiach znajduje się zazwyczaj płyta z poliuretanu lub pianka. Jest to nie tylko dobry materiał termoizolacyjny, ale zabezpiecza też przed pożarem, bo poliuretan nie doprowadza do rozprzestrzeniania ognia.

Warto wspomnieć o tym, że w drzwiach inwentarskich rzadko występują przeszklenia – jeśli są obecnie, to zazwyczaj tylko niewielkie. Drzwi inwentarskie można wybierać w różnych wersjach kolorystycznych. Najbardziej popularne są drzwi białe, w kolorach jasnych. Drzwi w budynkach dla zwierząt powinny być solidne, odporne na uszkodzenia.