Różne rodzaje firan okiennych

Estetyka urządzania wnętrz jest znacznie prostsza dzięki najróżniejszym nowoczesnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniom. Jeżeli borykamy się z problemem funkcjonalnego urządzenia naszego domu, warto zasięgnąć porady doświadczonego dekoratora.

Nowoczesna firana do okna balkonowego

firany - okno balkonoweZazwyczaj w mieszkaniach przez wiele lat stosowano taką samą długość firan, które przysłaniały okna różnej wielkości. Zazwyczaj przysparzało to sporo problemów, zwłaszcza podczas wychodzenia czy otwierania drzwi wychodzących na balkon. Na szczęście firany – okno balkonowe mogę być idealnie dopasowane dzięki praktycznemu rozwiązaniu. Wystarczy zainstalować panele albo rolety, które są idealnie dopasowane do każdego typu okna. Do tego, które wychodzi na balkon, firana jest oczywiście dłuższa, a do pozostałych połączonych z nim okien odpowiednio krótsza. Panele czy rolety są zamontowane oczywiście osobno, co znacznie ułatwia ich odsuwanie czy ogólne użytkowanie. Niektórzy decydują się także na tzw. rolety rzymskie. Ten rodzaj montowany jest razem z oknami, co oznacza, że firana jest podpięta do samego okna. Zamykając czy otwierając drzwi balkonowe, firana jest do nich przytwierdzona i porusza się razem z drzwiami. To tylko niektóre rodzaje, ale warto wiedzieć, że zawsze można je nieco urozmaicić nie tylko różną długością, ale różnym typem zakończenia, na przykład ozdobną taśmą w kontrastującym z firaną kolorze. Takie detale zawsze wprowadzają miłą dla oka różnorodność i mogą stanowić same w sobie dekorację.

Praktyczne rozwiązania pomogą nam raz na zawsze uporać się z problemami stale plączących się firan, które szczególnie przeszkadzają podczas użytkowania balkonu. Wystarczy zainstalować nowoczesne modele, na przykład w postaci funkcjonalnych paneli o różnej długości.