Sklep z torbami papierowi w Katowicach

Od zawsze byłam proekologiczna, ale w życiu prywatnym. W zawodowym jakoś często o tym zapominałam. W domu potrafiłam mieć jaja od kur z wolnego wybiegu, ale w pracy nie oszczędzałam prądu. Ktoś kiedyś mi to wytknął i zaczęłam się przyglądać mojej postawie. Wymagała ona zdecydowanej poprawy.

Bądź eko, porzuć plastik!

torby papierowe katowicePostawiłam zacząć od rzeczy najprostszej – torby papierowe do pakowania zamiast torebek plastikowych. Nie wymagało to żadnego trudu, a nawet nakładu finansowego, bo na plastik przecież i tak regularnie wydawaliśmy pieniądze. Jeśli wprowadzić torby papierowe z nadrukiem, mogła to być kolejna forma reklamy. Tam gdzie nadruk był nie na miejscu, można było wprowadzić po prostu brązowy papier. Ludzie w dzisiejszych czasach wiedzą, co to znaczy. Wyszukałam torby papierowe katowice i spojrzałam po cennikach. Ceny były bardzo podobne, a w naszym sklepie nie sprzedawaliśmy aż tyle, by robiło to dużą różnicę. Bardziej zależało mi na dobrej jakości wykonanych toreb. Nie ma nic gorszego niż urwane ucho od torby albo dziura w niej. Przed tym chciałam się zabezpieczyć. Musiałam poczytać opinie na temat firm na forach i sprawdzić jakie doświadczenie one mają na rynku. Wiedziałam jaką ilość chcę zamówić i wcale nie była taka duża, ale wprowadzenie toreb papierowych nie miało być jednorazowym działaniem. Miało to być konsekwentnie wdrożoną częścią naszego image’u. „Papierówki” nie są drogie, zaczęłam się zastanawiać, dlaczego więcej katowickich firm nie podejmuje takich akcji. Przecież tak wielu ludzi zapomina o torbach wielokrotnego użytku.

Mnie samej zdarza się to wielokrotnie. Prawdą jest, że gdy człowiek jest zaaferowany własnymi problemami, które stwarza życie, to zapomina o ekologii i innych wartościach wyższego rzędu. Ale kolejną prawda jest to, że każda wymówka będzie dobra, jeśli ktoś nie będzie chciał dbać o środowisko. A przecież ludzie chcą, prawda?