Skuteczne sprzątanie hal i garaży

 

Gwałtowny rozwój gospodarczy generuje powstanie wielu firm i przedsiębiorstw. Mieszczą się one często w różnego rodzaju halach czy magazynach i wykonują określone prace. Codziennie przez wiele godzin, czasami nawet w systemie trzy zmianowym pracuje tam wiele osób. Eksploatowane są tam różne maszyny i urządzenia. Utrzymanie wszystkiego w czystości jest niemałym wyzwaniem.

Polecana metoda czyszczenia suchym lodem

sprzątanie hal przemysłowych suchym lodemPomieszczenia tego typu najczęściej sprzątają odpowiednio do tego przygotowane firmy sprzątające. W czynnościach tych wykorzystują odpowiednie detergenty oraz nowoczesny sprzęt. Jednak na wyposażeniu różnych firmy czasami bywają bardzo delikatne urządzenia dla których kontakt z wodą czy środkami chemicznymi nie jest wskazany. Do ich konserwacji należy używać sprawdzonych i delikatnych środków. Dlatego w ostatnim czasie bardzo modne i powszechnie polecane stało się sprzątanie hal przemysłowych suchym lodem. Jest to metoda skuteczna oraz bezpieczna. Usuwa zabrudzenia trudne do wyczyszczenia i sprawdza się przy czyszczeniu trudno dostępnych miejsc. Polega na wykorzystaniu lodu który początkowo znajduje się w postaci granulatu, a po zetknięciu z powietrzem sublimuje do postaci gazowej. Jak widać metodą tą nie możemy uszkodzić żadnej powierzchni. Ponieważ nie używamy żadnych detergentów jest ona całkowicie bezpieczna zarówno dla człowieka jak i dla otoczenia.

Czyszcząc suchym lodem z łatwością usuniemy najtrudniejsze zabrudzenia. Nie pozostawimy żadnych smug ani zarysowań. Po zakończeniu prac powstały suchy brud szybka usuniemy za pomocą szczotki i szufelki. Czynności te wykonują specjalnie do tego przygotowani pracownicy, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt. Koszt przedsięwzięcia nie jest duży i zależy od ilości zużytego granulatu lodu, oraz sprężonego powietrza.