Słońce i żaluzje w domu

Każdy z nas lubi lato. Można powiedzieć, że jest to ulubiona pora roku wszystkich Polaków. Oczywiście jest kilka osób, które wyłamują się od tych statystyk , jak np. ja, uwielbiająca porę zimową. Jednak w większości kochamy słońce.

Żaluzje to zawsze dobry pomysł

żaluzjeJa również lubię założyć na siebie lekką sukienkę i wyruszać w świat. Nic tak nie cieszy jak ciepła woda nad jeziorem i spacer w słonecznym parku. Jednak czy zawsze słońce jest naszym przyjacielem? Niestety zbyt długie przebywanie na słońcu jest bardzo szkodliwe, mimo, że tak je kochamy. Prowadzi do wielu chorób jak np. udar, poparzenie słoneczne czy zwykle omdlenia. Czasem wywołuje też raka skóry. Bezwzględne są zasady odnośnie opalania się. Nie powinniśmy tego robić w wczesnych godzinach, gdyż wtedy słońce jest najostrzejsze. Dobrze opalać się natomiast w okolicach godziny 16 lub później. Słońce to też obowiązkowo rolety lub plisy w domu. Możemy tez zamontować zewnętrzne wytrzymałe żaluzje produkowane w Szczecinie. Musze przyznać, że mieszkając w takim dużym mieście jak Szczecin, wprost nie wyobrażam sobie nie mieć ich na swoich oknach. Jednak słońce daje nam też wiele dobrego. Wydzielają się w naszym organizmie endorfiny, daje nam mnóstwo dodatkowej energii. Musimy jednak bardzo ostrożnie obchodzić się ze słoneczną pogodą. Nie dajmy się wszystkiemu całkowicie zwariować.

Dobrze jest czasem się poopalać i popływać w jeziorze, nie róbmy jednak tego nagminnie. Pamiętajmy, że każda rzecz może nam zaszkodzić. Również coś tak pięknego i naturalnego jak słońce, nie zawsze daje nam dobro.