Solidne prasy hydrauliczne

 

Od kiedy odkryto różne ciekawe właściwości cieczy to zaczęto budować wiele bardzo przydatnych maszyn, które działają w oparciu o ciecz pod ciśnieniem. Takim rodzajem sprzętu mogą być przykładowo prasy hydrauliczne, które dziś chciałbym Państwu zaprezentować i opisać jak bardzo przydatne w stolarstwie są te urządzenia.

Polecane prasy do drewna

prasa do klejenia drewnaJuż od wielu lat nie stosuje się w stolarstwie tej metody, że jakieś produkty powstają w pełni z jednego kawałka drewna. W przeszłości gdy nie było jeszcze mocnych klejów do drewna to konieczne było stosowanie takich metod by połączyć dwa drewniane elementy bez użycia jakiegokolwiek środka chemicznego. Obecnie klejenie drewna w stolarniach to po prostu standard. Ciężko obecnie znaleźć taką stolarnię, w której klejów nie znajdziemy. Niemnie jednak klejenie drewna wiąże się z zastosowaniem bardzo dużego nacisku. Obecnie niemal każdy klej do drewna zaczyna wiązać dopiero wtedy gdy wywierany jest nacisk na każdy z klejonych elementów. Nacisk ten przez wiele lat generowano poprzez przyciskanie klejonych kawałków drewna różnymi ciężarkami. Obecnie stosuje się metodę bardziej nowoczesną. Metodą tą jest oczywiście stosowanie narzędzia jakim jest hydrauliczna prasa do klejenia drewna. Urządzenie to jak sama nazwa wskazuje działa w oparciu o sprężoną ciecz. Ogólnej zasady działania pras hydraulicznych nie będę Państwu tłumaczył bowiem nie każdy musi znać techniczne szczegóły związane z tym urządzeniem.

Często bywa tak, że nawet stolarz nie wie jak dokładnie działa prasa, której używa. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem pracownik stolarni po prostu tego urządzenia używa a za serwis odpowiadają firmy, które ten sprzęt produkują lub sprzedają. Warto zwracać uwagę przy zakupie tego urządzenia by zakupić taki sprzęt, który będzie objęty gwarancją.