Solidny zlew z granitu

Gdybyśmy zapytali przypadkowych ludzi na ulicy o to bez czego nie są w stanie wyobrazić sobie swojej kuchni to większość osób zapewne odpowiedziałaby, że bez lodówki lub też kuchenki indukcyjnej. Jednak zwróćmy też uwagę na to jak bardzo ważnym elementem w naszym domu jest zlewozmywak. Śmiało można powiedzieć, że w kuchni jest on jedną z najważniejszych rzeczy.

Najlepszy zlew kuchenny

zlewozmywak granitowy jednokomorowy z ociekaczemStarsze pokolenie zapewne przyzwyczajone jest do tego, że zlewy kuchenne zawsze wyglądały tak samo. Niegdyś te elementy wyposażenia kuchni były zawsze tworzone na przysłowiowe jedno kopyto. Minęło jednak mnóstwo czasu od tej pory i obecnie zlewy są nie tylko funkcjonalnymi elementami w każdej kuchni ale również pełnią one rolę estetyczną. Na dzień dzisiejszy szczególnie popularny stał się zlewozmywak granitowy jednokomorowy z ociekaczem. Takie zlewozmywaki tworzone są głównie z kwarcu oraz żywicy epoksydowej. Z racji obecności kwarcu w takim zlewie są one dość często określane jako zlewy kwarcowe. Mogą się Państwo spotkać również z określeniem, które brzmi „zlew kamienny”. Tak czy inaczej w każdym przypadku chodzi o ten sam zlew. Na dzień dzisiejszy zlewozmywaki do kuchni wykonane z granitu są dostępne w wersjach jedno oraz dwukomorowych. Bardzo fajną sprawą jest też to gdy taki zlew posiada również miejsce przeznaczone do suszenia umytych naczyń. Potocznie miejsce to określane jest jako ociekacz, o którym już wcześniej wspomniano.

Ogólnie rzecz biorąc zlewozmywaki granitowe z każdym dniem stają się coraz bardziej popularne. Występują one również w wersji wyposażonej w baterię. Za taki zlew będziemy musieli zapłacić nieco więcej ale z kolei montaż takiego zlewu będzie o wiele łatwiejszy. Prawdziwym hitem ostatnich lat jest zlew granitowy w odcieniach szarości oraz beżowy.