Sposoby na poprawienie łańcucha dostaw – bramy przemysłowe

W ciągu ostatnich 20 lat transport o logistyka przeżyły w naszym kraju prawdziwą rewolucję. Nie chodzi tylko o odnowienie parku samochodowego i poprawę komfortu pracy kierowców. Zmieniła się cała koncepcja dostaw produktów. Powstały ogromne centra przeładunkowe, zlokalizowane poza granicami miast, przy głównych szlakach komunikacyjnych.

Bramy przemysłowe, to bardzo dobra inwestycja

bramy przemysłoweWybudowano nowoczesne magazyny, w których zastosowano lekkie a jednocześnie trwałe technologie. Niezbędnym elementem takiej infrastruktury są nowoczesne bramy przemysłowe. Wykorzystuje się w nich zaawansowane systemy automatyki oraz ciche i sprawne silniki elektryczne. Sterowanie odbywa się manualnie lub przy wykorzystaniu czujników, reagujących na określone zdarzenia. Bramy szybkobieżne pozwalają na ograniczenie start ciepła i zredukowanie zimna, docierającego do otwartych magazynów. Mają lekką konstrukcję, często są wykonane z PCV. Po złożeniu, podobnie jak brama rolowana, zajmują niewiele miejsca. Wykorzystanie tego typu elementów w infrastrukturze logistycznej pozwala na zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie, zredukowanie kosztów. Lekkie konstrukcje i nie skomplikowana budowa sprawiają, że tego typu przepusty pracują pewnie i bezawaryjnie, co ważne, wszelkie usterki są proste do usunięcia.

Odpowiednią niezawodność zapewnia możliwość ręcznego otwarcia i zamknięcia, jaką oferują choćby kraty rolowane. Brak zasilania nie stanowi przeszkody w otwarciu i zamknięciu przejścia, w razie potrzeby pracownik specjalną korbą jest w stanie podnieść lub opuścić kratę.