Sprawdzone gry na dworze

Nie bez powodu dzieci w przedszkolu niemalże codziennie wychodzą na świeże powietrze ze swoimi opiekunkami. Udają się najczęściej do ogrodu, lub pobliskiego parku, gdzie mogą się wyszaleć, zagrać w coś i także dotlenić organizm. 

Gdzie najlepiej grać z dzieckiem? 

gry na świeżym powietrzuKiedy dziecko est w przedszkolu, lub szkole, to opiekunowie odpowiadają za organizowanie mu czasu i zajęć. Natomiast kiedy dziecko jest w domu, to już rodzic za to odpowiada. Do pewnego wieku, dzieci nie umieją sobie same organizować czasu i wymyślać gry i zabawy, więc musi to robić za nie rodzic. Z dzieckiem można grać w to, co jest w zasięgu jego możliwości. Gry na świeżym powietrzu są świetną alternatywą dla zabaw domowych, do których wykorzystuje się zabawki. Idąc na spacer nie musimy nic ze sobą zabierać, aby miło spędzić czas. Można zagrać w chowanego, berka, czy w poszukiwaczów skarbów, jeżeli wcześniej przygotujemy mapę i ukryjemy mały skarb w nieznanym dzieciom miejscu. Na osiedlach dzieci często się bawią na okolicznych placach zabaw, gdzie mogą ze sobą zabrać hula – hop, czy piłkę, w którą zagrają z kolegami i koleżankami. Dzieci bardzo lubią grać w gry zręcznościowe i sportowe, więc można przygotować dla nich specjalny tor przeszkód, który będzie ułożony z ogólnie dostępnych przedmiotów takich jak patyki, szyszki, kamienie. Dzieciom tak naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Najważniejszy jest dobry pomysł na grę, w którą będzie mogła zagrać cała rodzina podczas spaceru, czy wycieczki. W razie potrzeby w internecie znajdziemy sporo podpowiedzi.

Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny, dlatego warto zadbać, aby był spędzony w sposób kreatywny i mądry. Dzieci uczą się nowych rzeczy na każdym kroku, a szczególnie podczas gier i zabaw, w których uczestniczą z rówieśnikami, lub z rodziną.