Systemy mocowania ładunków

W branży transportowej można spotkać pasy transportowe najczęściej – jako system zabezpieczenia i mocowania. Jednak wykorzystywane są też w branży reklamowej czy magazynowaniu różnych produktów. W zależności od potrzeb dostępne są różne rodzaje pasów.

Zastosowanie pasów transportowych

pas transportowyUniwersalny sposób wykorzystania pasy transportowe zawdzięczają : dowolnej budowie pasów, szerokiemu zakresowi obciążenia i różnym dostępnym sposobom mocowania. Trwałość pasów transportowych określana jest za pomocą maksymalnego napięcia (daN). Pasy standardowe mają napięcie 300-400 daN, a bardziej wytrzymałe – ok. 600 daN. Najbardziej znane to pasy transportowe do lawety, umożliwiające bezpieczny transport pojazdów. Wykonane są z wytrzymałego poliestru, pozwalającego nawet na do 7 ton obciążenia. Materiał poliestrowy odporny jest na działanie kwasów, smarów i olejów oraz wysokiej temperatury. Pasy do lawety wyposażone są w dodatkowe akcesoria – haki i kostki albo gumowy rękaw ochronny. Również dość często spotykany jest pas transportowy z napinaczem, posiadający dwa punkty mocowania. Tego rodzaju pas przydaje się zarówno do zastosowania przy samochodach osobowych jak i przy naczepach samochodów ciężarowych. Używane są też pasy ściągające do bagażu, które zwykle stanowią zabezpieczenie bagażu w transporcie, ale bywają też przydatne w warsztacie czy ogrodzie. Inny rodzaj pasów – pasy ściągające, to nic innego jak taśma o dowolnej długości, zakończona klamrą szybkomocującą. Wytrzymałość takich pasów to 150kg do 1000kg. 

Jakość pasów transportowych potwierdzona jest certyfikatami bezpieczeństwa i zgodna z normami europejskimi. Sprzedawcy zapewniają także gwarancję do każdego produktu oraz fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia.