Szerszenie — jak je zwalczać?

 

Szerszenie są jednym z typów owadów, które najczęściej tworzą gniazda nieopodal gospodarstw domowych. Jest to problematyczne, gdyż insekty stają się agresywne, kiedy ktoś zbliży się do ich gniazda. To szczególnie niebezpieczne dla osób, które mają alergię na jad szerszeni, lecz nie tylko. Ważne jest zachowanie maksymalnych środków ostrożności i szybkie pozbycie się gniazda. W jaki sposób?

Czy pozbycie się gniazda szerszeni rozwiąże problem?

preparaty na szerszeniePodczas pojedynczego ukąszenia szerszeń nie wstrzykuje sporej ilości jadu. Aby zabić człowieka, potrzeba by co najmniej kilkuset takich ukąszeń. Niemniej jednak są miejsca wrażliwe, które wskutek naruszenia mogą zagrozić zdrowiu, a nawet życiu podczas jednego ataku. Jeśli przez przypadek połknie się szerszenia lub wleci on do ust, wówczas po ukąszeniu może pojawić się opuchlizna, która zablokuje układ oddechowy. W wielu przypadkach gniazda mogą pozbyć się strażacy z miejscowego OSP lub firmy, które specjalizują się w likwidacji gniazd. Nie zawsze jednak jego usunięcie spowoduje długoterminowe pozbycie się owadów. Wciąż część z nich może zagrażać domownikom. Wtedy warto zakupić specjalne preparaty na szerszenie, które dostępne są w formie aerozolu. Stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla tych owadów, ale również dla much czy os. Dzięki temu można wyeliminować pozostałe osobniki, które mogłyby poważnie zagrażać zarówno dzieciom, dorosłym, jak i seniorom.

Preparaty nie są w dużym stopniu szkodliwe dla człowieka, lecz należy zapoznać się ze sposobem ich używania oraz ogólną specyfikacją produktu. Z uwagi na wiele zastosowań środka można go zakupić i stosować na wypadek różnych innych uciążliwych owadów. Należy pamiętać, aby nigdy nie zbliżać się do gniazda szerszeni bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Więcej na stronie https://naowady.pl/