Sztaluga do pokazów sztuki

Mimo niewielkiej powierzchni, galeria przyciągała coraz częściej młodych artystów, organizujących regularne pokazy i eventy. Byliśmy bardzo zadowoleni z uwagi, jaką przyciągały owe pokazy, jednak nie obyło się bez wielu problemów, mniejszych i większych, dotyczących głównie wyposażenia samej galerii.

Duże sztalugi pokazowe do wystaw

stabilne sztalugi wystawienniczeBrakowało nam przede wszystkim solidnych sztalug, na których mogły być wystawiane największe obrazy, gdyż egzemplarze przez nas używane były głównie amatorskie, i były przeznaczone bardziej do samego malowania, niż do wystawiania gotowych dzieł. Były one jednak niezbędne, więc postanowiliśmy zaopatrzyć się w porządne i stabilne sztalugi wystawiennicze, jakich używano w muzeach i dużych galeriach. Takie sztalugi były nie tylko o wiele większe od odmian amatorskich, i pozwalały na umieszczenie na nich obrazów o bardzo dużych rozmiarach. Były również bardzo stabilne i niepodatne na przewrócenie, gdyż wykonane były głównie z ciężkiego drewna, przez co nie były łatwe do przesunięcia. W połączeniu z o wiele stabilniejszą konstrukcją, posiadającą cztery nogi zamiast standardowych trzech, i bardzo dobrym mocowaniem, pozwalały na doskonałe zabezpieczenie obrazu przed upadkiem i uszkodzeniem. Nie były one przy tym o wiele droższe niż amatorskie odmiany, a wiele sklepów z akcesoriami dla artystów i galerii miało je w ofercie niemal po identycznych cenach jak prostsze modele.

Niska cena pozwalała nam na zakup większej ilości sztalug, co dawało większe możliwości artystom organizującym pokazy w naszej galerii, a tym samym zwiększenie popularności organizowanych przez nas wystaw. Sami artyści bardzo docenili powiększenie ilości miejsca wystawowego, tym chętniej uczestnicząc we wszelkich organizowanych przez nas imprezach.