Transport pociągiem z Chin

Chiny stały się bardzo popularne wśród konsumentów, którzy robią zakupy głównie w przez Internet. Coraz popularniejsze stają się chińskie portale aukcyjne, na których swoje atrakcyjne oferty z różnymi produktami wystawiają chińscy producenci. Popularna jest głównie elektronika, która potrafi być nawet kilkukrotnie tańsza niż w przypadku europejskich sklepów. Problem stanowi jedynie transport, który często trwa bardzo długo. Jak transportuje się towary z Chin?

Przewożenie pociągiem towarów z Chin

transport kolejowy z chinNajpopularniejszym sposobem na transport towarów z chin jest wykorzystywanie samolotów. Taki sposób charakteryzuje się przede wszystkim szybkością. Z Chin do Europy jest przecież bardzo daleko i każdy kto zamawiał jakieś produkty z Chin wie, że niejednokrotnie trzeba na nie czekać naprawdę długo. Właśnie dlatego wykorzystuje się samoloty transportowe, ale nie tylko, bo popularnie są również pociągi transportowe. Transport kolejowy z Chin też jest stosowany, bo jest przede wszystkim bezpieczny. Przy odpowiednim ułożeniu trasy przez kraje, w których infrastruktura kolejowa jest bardzo mocno rozwinięta, transport kolejowy z Chin może być nawet równie szybki, co transport lotniczy. Pod względem kosztów też wygląda to bardzo podobnie. Ogólnie rzecz biorąc, oba te sposoby transportu są stosowane zdecydowanie częściej niż transport samochodowy, który narażony jest na większe opóźnienia ze względu na ruch uliczny.

Transport produktów z dalekiego Wschodu w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. Jest on coraz częstszy ze względu na fakt, o którym już tutaj wspomniano, że Europejczycy, a w tym również Polacy zaczęli kupować bardzo dużo tanich produktów na chińskich portalach aukcyjnych. Ten trend będzie teraz tylko przyspieszał w całej Europie.