Trwałe panele podłogowe

Podłogi wykonane z trwałego winylu cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są tanie i trwałe – nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia, są odporne na działanie wody i ścieranie, a także świetnie wyciszają dźwięki i izolują. Problem pojawia się, kiedy musimy wybrać rodzaj winylowych paneli do pomieszczenia – możliwości kolorystycznych jest wiele, ale najtrudniej zdecydować się na sposób montażu.

Jak zamontować winylową podłogę?

luksusowa podłoga winylowaObecnie na rynku istnieje kilka sposobów układania paneli winylowych – pierwszym z nich są podłogi samoprzylepne. Ten wybór jest zdecydowanie najszybszym i najprostszym rozwiązaniem, ponieważ każdy panel posiada warstwę kleju, którym pokryta jest jego dolna część. Dzięki temu nie musimy przejmować się kupowaniem dodatkowych specyfików, chociaż pod panele warto dodatkowo zastosować grunt. Innym, jednak bardziej tymczasowym rozwiązaniem, są panele na klej rzepowy lub magnetyczny – ta opcja jest fantastycznym rozwiązaniem na tymczasowe podłogi eventowe lub zimowe. Kolejnym rodzajem paneli są te przyklejane na specjalny klej rozprowadzony na posadzce – trudnością w tym przypadku jest konieczność umiejętnego i równego nałożenia kleju, aby na podłodze nie powstały nierówności. Szybkim rozwiązaniem są panele instalowane w systemie zatrzaskowym, jednak w tym przypadku konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego podkładu. Jeśli chodzi o możliwości wyboru, to luksusowa podłoga winylowa nie ma określonych wzorów i faktur płytek. Liczne firmy proponują nam nieskończenie dużą gamę kolorów i stylów wykończenia paneli – znajdziemy matowe motywy pełne szarości, a także kolorowe woskowane kształty.

Zdecydowanie się na panele winylowe jest świetnym, budżetowym pomysłem, który okaże się być trwały i odporny na wiele czynników, takich jak kurz czy woda. Do dyspozycji mamy kilka opcji montażowych, a także nieskończenie wiele motywów kolorystycznych i wykończeniowych.