Tymczasowe ogrodzenie budowy

Jak zabezpieczyć działkę, na której odbywa się budowa przed wtargnięciem osób niepożądanych? Konieczne będzie ogrodzenie terenu budowy, co zapewni bezpieczeństwo zarówno osobom z zewnątrz, jak i zabezpieczenie mienia samego inwestora. Jakie ogrodzenie wybrać na budowę i kiedy kupić własne, a kiedy wynająć?

Kupno i wynajem ogrodzeń budowlanych

ogrodzenie budowlane pełneRodzaj ogrodzenia placu budowy ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa wykonywanych prac. Nikt z nas przecież nie prosi się o wypadek z udziałem osób trzecich, które świadomie lub nie, wtargnęły na teren budowy. Z punktu widzenia inwestora równie ważne jest zabezpieczenie mienia przed kradzieżą, które na budowie zdarzają się dość często. Jak przysłowie mówi: strzeżonego pan bóg strzeże. Warto zatem zainwestować w dobre ogrodzenie budowlane pełne, lub chociaż ażurowe (jeśli ryzyko kradzieży na danym terenie jest znikome). Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie trzeba ogradzać całej działki, jeśli jest ona rozległa. Ogrodzić natomiast trzeba sam teren, gdzie odbywać się będzie budowa. Jeszcze jeden szczegół: ogrodzenie nie powinno biec na samej granicy działki, a na terenie należącym do inwestora. Podczas wyboru ogrodzenia należy jeszcze postawić sobie jedno pytanie: kupić czy wynająć? Jeśli kupić, to wtedy, kiedy przewidywany czas budowy jest dłuższy niż rok. Czasem budujemy dom etapami przez kilka kolejnych lat i wtedy zakup dobrego ogrodzenia ma sens. Zakupione ogrodzenie możemy równie dobrze dzielić z innymi inwestorami w przyszłości, wypożyczać lub odsprzedać, gdy nie będzie nam potrzebne. Jeśli natomiast budowa nie będzie się przeciągać w czasie, korzystniej będzie wynająć tymczasowe ogrodzenie, co pozwoli na uniknięcie prac montażowych, którymi zajmie się właściciel ogrodzenia.

Ceny ogrodzeń tymczasowych, zarówno kupna jak i wynajmu, są różne. Ogrodzenia ażurowe są dużo tańsze, tak w kupnie, jak i w najmie. Ogrodzenia pełne natomiast to większy koszt, jednak dużo solidniejsza ochrona. Podczas zakupu warto również sprawdzić, czy w zestawie z panelami ogrodzeniowymi znajdują się wszystkie akcesoria potrzebne do montażu. Nie musimy się tym martwić w przypadku wynajmu, ponieważ za montaż odpowiada firma świadcząca usługę.