Unikatowe domy

Każdy z nas pragnie mieć unikatowy dom. Dążymy do tego by się wyróżnić , mieć coś innego niż wszyscy i móc się chwalić tym. Tacy już niestety jesteśmy. Zazwyczaj bardzo mocno zależy nam na opinii innych. Możemy pochwalić się kilkoma rzeczami. Zaliczają się do nich domy, samochody i dzieci.

Domy z drewna są nadal popularne

domy z drewnaTym lubi chwalić się każdy. Kupiłem nowy fajny samochód, moja córka właśnie ukończyła studia, a my pobudowaliśmy nowy dom z ogrodem. Ile ja w swoim życiu razy to słyszałam. Chyba liczyłoby się już w setkach. Dom to nasza oaza. Oczywiście robimy go takiego jaki chcemy, liczy się jednak też opinia innych. Niektórzy stawiają na domy drewniane z bali. Takie domy z bali pod klucz to zdecydowanie bardzo unikatowy dom. Ja sama przez całe swoje życie, nigdy takiego w Polsce nie widziałam. Oczywiście widywałam malutkie na działkach , nad jeziorem czy na wakacjach, nigdy nie były jednak one zamieszkiwane przez cały rok. Jeśli jednak chcemy takie domy z bali, nic nie stoi na przeszkodzie. Często budujemy również domy w stylu antycznym lub klasycznym. Umieszczamy przed wejściem portale, tympanony, rozety i rzędy kolumn. Taki trend stał się w Polsce bardzo popularny.

Można powiedzieć, że neoklasycyzm tym razem zawitał do naszych polskich domów. Jednak by dom był unikatowy, nie potrzeba fikuśnych ozdób i męczenia się z przeróżnymi detalami. Wystarczy po prostu dobry smak gospodarzy, rodzinna atmosfera i kilka fajnych dodatków. Czasem tak się silimy na piękno, że po drodze całkowicie nam ono się zatraca.

Więcej w temacie można znaleźć na www.naturekodom.pl