Wanny do zadań specjalnych

Nowoczesne wyposażenie łazienki to już nie tylko oryginalna kolorystyka, armatura o niebanalnych kształtach oraz perfekcyjne oświetlenie. Obecnie niezwykle ważny element stanowią natryski z innowacyjnymi systemami prysznicowymi, np. szerokimi deszczownicami, lub wanny, w których nie tylko się kąpiemy, ale również oddajemy się relaksowi.

Hydromasaż w domowych wannach

wanna z hydromasażemDo niedawna przyjemny masaż wodą pod ciśnieniem był zarezerwowany dla salonów SPA oraz gabinetów odnowy biologicznej. Dzisiaj sytuacja wygląda dużo inaczej i wanna z hydromasażem stanowi podstawowe wyposażenie w wielu prywatnych domach.  Mimo dość wysokiej ceny (najprostsze kosztują około 1700 zł, natomiast bardziej zaawansowane ponad 3000 zł) warto taką innowacyjną wannę zainstalować we własnej łazience. Nie dość, że idealnie wkomponowuje się w stylistykę zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz, to stanowi pomoc w terapii różnorodnych schorzeń, a my nie musimy szukać dobrego SPA. Oszczędzamy czas i pieniądze, a relaksu możemy zażywać, kiedy tylko nam się podoba. Wanny z hydromasażem są dostępne w różnych kształtach (klasyczne, narożne itp.), dzielą się również pod względem zastosowanego systemu hydromasażu: powietrzny, wodny, mieszany. Woda jest w nich wypychana pod ciśnieniem przez specjalne dysze kierunkowe oraz rotacyjne, dzięki czemu uzyskujemy efekt przyjemnego masażu. Rodzaj masażu dobieramy indywidualnie przy pomocy panelu sterującego. Część wanien jest dodatkowo wyposażona w oświetlenie LED.

Większość z nas wie, że regularne poddawanie się hydromasażowi znacznie poprawia pracę układu krwionośnego, zmniejsza napięcie mięśniowe, wspiera terapie związane z leczeniem chorób stawów i kręgosłupa. Ponadto poprawia nastrój, odpręża, a także ułatwia zasypianie.