Warto zamienić samochód na rower miejski

Tytuł brzmi bardzo przewrotnie i niedorzecznie, ale nie miałam na myśli tutaj opłacalności finansowej, ale tylko i wyłącznie korzyści zdrowotne jakie wynikają z przerzucenia się w miesiące ciepłe na rower.

Rowery miejskie w dobrej cenie

rowery miejskieZmiana tego jednego nawyku może przynieść nam bardzo dużo korzyści, zaczynając od lepszego samopoczucia aż po utratę zbędnych kilogramów oraz zwiększenie naszej energii życiowej. Ważnym aspektem jest również oszczędzanie naszego środowiska. Rowery miejskie z całą pewnością nie zanieczyszczają środowiska, za to nasze samochody robią to w nadmiernym stopniu. Niektórzy z nas kierując się własną wygodą znajdą zawsze jakieś usprawiedliwienie na to, żeby jeździć autem cały rok. Prawda jest taka, że każdy sklep rowerowy ma w swojej ofercie rowery o bardzo przystępnej cenie, dlatego nie powinniśmy usprawiedliwiać swojego lenistwa tym argumentem, zwłaszcza że przecież nasze auto generuje o wiele więcej kosztów niż jakikolwiek rower. Mamy na rynku również bardzo bogatą ofertę rowerów używanych, których cena jest bardzo atrakcyjna. Rowery holenderskie oraz górskie znajdziemy w każdym nawet najmniejszym mieście. Wystarczą chęci. W dzisiejszych czasach nie mamy również argumentu w postaci braku szlaków komunikacyjnych dla rowerów. Są i to w bardzo dużej ilości oraz ciągle przybywają nowe ścieżki dla dwóch kółek. Dla bardzo opornych ludzi, którzy mogą zainwestować więcej pieniędzy polecam rowery elektryczne, które podobnie jak auto tylko w mniejszym stopniu pomagają nam się przemieszczać za pomocą zewnętrznego zasilania.

Jeżeli załapiemy bakcyla, wówczas możemy przerzucić się na rowery miejskie, które pozwolą nam na bardziej aktywniejsze i wysiłkowe przejażdżki, które na pewno przyczynia się do poprawy naszej kondycji. Moim zdaniem warto zamienić auto na rower.

Więcej na stronie www.chillride.pl