Wodoszczelne membrany z PVC

Stawianie dachu to naprawdę ważny etap każdej budowy domu. Chociaż wydawałoby się, że najwięcej czasu zajmuje wybór odpowiednich dachówek, tak naprawdę efekt końcowy to nie tylko dachówki. O tym, czy dach dobrze spełni swoją rolę, świadczy także zastosowanie innych materiałów – takich jak membrany izolacyjne.

Charakterystyka membran dachowych z PVC

wodoszczelne membrany dachowe pvcNie chcemy przecież, aby na ścianach na poddaszu pojawiła się wilgoć. To niekorzystne nie tylko wtedy, kiedy poddasze jest użytkowe. Także jeżeli poddasze ma pełnić rolę jedynie strychu, nie powinna być na nim obecna wilgoć, gdyż szybko może ona przenieść się w inne części domu. Dlatego właśnie tak ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów do izolacji dachu. Obecnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza wodoszczelne membrany dachowe PVC, które zapobiegają przedostawaniu się wody oraz wilgoci przez dach. Skutecznie pozwalają one na utrzymywanie poddasza w stanie suchym. Oczywiście izolacji przeciwwodnych jest na rynku całe mnóstwo, jednak to membrany dachowe PVC charakteryzują się najlepszym poziomem trwałości – raz zamontowane, mogą one dobrze pełnić swoją rolę przez długie lata. Nie zostaną bowiem uszkodzone ani mechanicznie, ani poprzez czynniki środowiskowe takie jak promieniowanie UV, ponieważ są na nie całkowicie odporne.

Równocześnie PVC charakteryzuje się dużą odpornością także na agresywne substancje chemiczne, dlatego i tutaj nie ma żadnych obaw co do stosowania konkretnych preparatów chemicznych do prac przy budowie dachu. Konkludując, wybór materiału izolacyjnego chroniącego dach i poddasze przed wodą opadową jest bardzo ważny. Warto zaufać profesjonalistom, którzy coraz częściej doradzają właśnie wodoszczelne membrany wykonane w całości z PVC, czyli polichlorku winylu.