Współczynnik lambda a właściwości termoizolacyjne pianki

Na polskim rynku istnieje kilka rodzajów pianki poliuretanowej. Na pewno warto wspomnieć tutaj o często stosowanej piance zamkniętokomórkowej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pianka poliuretanowa, która posiada zamknięte komórki.

Pianka zamkniętokomórkowa o najlepszych parametrach termoizolacji

izolacje natryskowe ŚląskObecnie jest to jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych, które są dostępne na rynku. Gdybyśmy chcieli wyrazić potencjał ocieplania budynku przez dany materiał, musielibyśmy zastosować specjalny współczynnik lambda. To właśnie nim mierzy się stopień termoizolacji. W przypadku izolacji pianką z zamkniętymi komórkami, współczynnik lambda jest zdecydowanie najmniejszy. Oznacza to, że jest to najlepszy materiał, jaki można zastosować w ocieplaniu budynków. W piance za zamkniętymi komórkami znajdują się pęcherzyki gazu, które sprawiają, że izolacja jest zdecydowanie bardziej wydajna. Dlatego warto postawić na izolacje natryskowe Śląsk i skorzystać właśnie z pianki zamkniętokomórkowej. Oprócz tego, że pianka poliuretanowa z zamkniętymi komórkami bardzo dobrze izoluje budynek pod względem cieplnym, to jeszcze jest nieprzepuszczalna dla powietrza i wody. Gęstość pianki poliuretanowej wynosi od 35 do 60 kg/m3. Przeprowadzono wiele badań technicznych, które wykazały, że to właśnie pianka z zamkniętymi komórkami jest najlepszym materiałem do izolacji termicznej. Poza tym materiał ten jest też bardzo wytrzymały. Można go wykorzystać w różnych dziedzinach budownictwa – nie tylko do ocieplania budynków.

Pianka poliuretanowa może stanowić element znajdujący się wewnątrz drzwi inwentarskich. Dzięki drzwiom z taką pianką budynek będzie jeszcze lepiej ocieplony. Rachunki za ogrzewanie domu na pewno zmaleją po zastosowaniu pianki poliuretanowej. Dlatego warto zainwestować i cieszyć się ciepłem w domu przez cały rok.