Wybór obuwia ortopedycznego dla dziecka

 

Czasem miewamy duże zahamowania przed różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Współczujemy, próbujemy pomóc, a czasem obojętnie przechodzimy. Bywają też takie przypadłości, których nie widzimy u innych na co dzień. Niektórym problemom jednak da się zapobiec, stosując profilaktykę lub przynajmniej podejmując leczenie możliwie szybko.

Zalety i wady obuwia ortopedycznego dla dziecka

obuwie ortopedyczne dla dzieckaJednym z najczęstszych problemów u dzieci są wady postawy. I z pewnością jest to pewnego rodzaju niepełnosprawność. Jednak możemy jej zapobiegać lub leczyć. Jednak nie jest to prosta recepta – podajemy dziecku syrop i problem znika. Wady postawy można zniwelować jedynie ciężką pracą – ćwiczeniami i rehabilitacją. Możemy także zainwestować w obuwie ortopedyczne dla dziecka. Stopa to ta część, ciała, której ułożenie wpływa na postawę całego ciała. Dlatego nie dziwmy się, jeśli ortopeda zaleci nam takie buty przy nieco skrzywionych plecach. Buty doskonale spełniają swoją funkcję, pozytywnie działając przez cały czas, gdy tylko mamy je na nogach i poruszamy się. Odpowiednio ustawiają nasze ciało, zmuszają do napięcia odpowiednie partie mięśni. Zawsze na efekty ich działania trzeba poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Nie wymagają jednak szczególnego wysiłku czy poświęcania dodatkowego czasu na rehabilitację. Wadą tego rodzaju rozwiązania jest cena butów. Są jednak dość kosztowne ze względu na indywidualne dopasowanie wkładki do problemu i kształtu stopy dziecka. Trzeba je także dość często wymieniać w miarę, jak wada ustępuje oraz stopa dziecka rośnie.

Mimo kosztów wielu rodziców decyduje się i bardzo chwali takie rozwiązanie problemów z postawą. To metoda dość łatwa do stosowania na co dzień zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Buty wyglądają tak samo jak u innych dzieci, nie odstają nieestetycznym wyglądem. Dziecku łatwiej zaakceptować taką formę „rehabilitacji” niż codzienne ćwiczenia.