Wykorzystanie dysków zacierających

Warto wiedzieć, że zacieraczki do betonu są to profesjonalne maszyny, które są stosowane w przypadku przedsięwzięć wymagających zastosowania masy betonowej. Sprawdzają się one doskonale jako podręczne narzędzia stosowane w czasie wyrównywania niedoskonałości świeżego betonu. Należy natychmiastowo je usuwać, aby nie narażać betonu na większe zniszczenia i jednocześnie na niepotrzebne dodatkowego rodzaju koszty. Stosowane są także w przypadku konserwowania starego betonu oraz ewentualnie do jego naprawy.

Stosujemy przydatne dyski do zacierania

dyski zacierająceGłównym zadaniem zacieraczki do betonu jest wygładzanie, dodatkowo maszyny te służą do wtarcia substancji utwardzających powierzchnię, która w wyniku nieostrożnego stąpania mogłaby ulegać nierównością, jak na przykład ślad butów czy dołki. Choć pękanie betonu zdarza się raczej rzadko, to może jednak mieć konkretne przyczyny, jak osiadanie gruntu czy termiczne zmniejszenie. Warto wybierać efektywnie działające dyski zacierające. Skuteczność betonu bowiem zmniejsza się w przypadku, kiedy jego powierzchnia nie jest gładka. W wyniku nacisku nierównomiernych sił, beton może zacząć pękać, a gdy to nastąpi, łatwiej jest uzupełnić ubytek na gładkiej powierzchni, a nie na niewygładzonej. Może to również powodować ograniczenie w przyszłości ewentualnych konserwacji oraz regeneracji, jeśli beton ulegnie uszkodzeniom.

Ogromne znacznie ma to, aby zacieranie betonu rozpocząć na etapie wilgotnego betonu, a najlepiej poprzez wykonanie testu odcisku buta. W pierwszym etapie zacieranie ma za zadanie służyć połączeniu warstwy utwardzającej z betonem, w związku z czym jest to idealny moment na zastosowanie zacieraczki ze specjalnym dyskiem zakładanym na łopatki. Kolejne etapy mają służyć wygładzaniu powierzchni i są wykonywane łopatkami zacierającymi.