Wyprawa na basen i chemia basenowa

W sumie raz na jakiś czas spotykam się z paczką znajomych. Zawsze wtedy staramy się w jakiś sposób fajnie spędzić czas. Najczęściej wychodzimy razem do kina a potem na kolację. W sumie bardzo lubię te nasze wspólne wypady.

Jak chemia basenowa wpływa na człowieka?

chemia basenowaOstatnio jednak koleżanka zaproponowała zupełnie inny sposób spędzenia czasu wolnego. Stwierdziła po prostu, że praktycznie w ogóle nie spędzamy czasu aktywnie. Zaproponowała abyśmy wybrali się na basen. Mi za bardzo nie spodobał się ten pomysł jednak wolałam iść do kina a potem na kolację. Jednak reszta ekipy stwierdziła, że to bardzo dobry pomysł i nie miałam za bardzo wyjścia by tam z nimi iść. Lubię kąpać się w jeziorze. Jednak na basenie jest mi obca ta cała tania chemia basenowa, po prostu nie wiem czy to dobrze jest się tam kąpać. Zresztą są też tabletki multifunkcyjne do basenu, o których powiedziała mi koleżanka. Jednak znajoma, która właśnie zaproponowała wyjście na basen powiedziała, że na basenie jest przeprowadzane uzdatnienie wody basenowej i dzięki czemu taka kąpiel jest bezpieczna. W sumie ona uważa, że kąpiel w basenie jest na pewno bardziej bezpieczna od kąpieli w jeziorze. W basenie bowiem chemią są niszczone wszystkie zarazki, które mogłyby być szkodliwe dla skóry człowieka. A przecież w jeziorach takie zabiegi nie są stosowane a tam tak samo kąpią się ludzie. No może rzeczywiście koleżanka pod tym względem miała rację. Ja wiedziałam, że na pewno skorzystam z sauny. W sumie bardzo lubię zapachy do sauny, po prostu dzięki nim mogę się w pełni zrelaksować. A naprawdę dawno nie byłam w saunie.

A szkoda bo skóra po wizycie w saunie jest rzeczywiście bardzo gładka. Muszę na całą naszą basenową wyprawę kupić sobie nowy strój, bo stary nie wygląda już za dobrze i tak naprawdę nadaje się do wyrzucenia.