Wytrzymałe siatki przeciw gołębią

W wielu miastach Polski, ptactwo wpisało się na stałe w krajobraz placów i obiektów zielonych. Często jest ich bardzo dużo w miejscach publicznych, a nocą szukają sobie schronienia na strychach, poddaszach, w opuszczonych lokalach czy na balkonach.

Z czego jest wykonana siatka przeciw gołębią?

niedroga siatka na balkon przeciw gołębiomMieszkańcy miast od wielu lat dzielą przestrzeń publiczną z ptactwem, gdyż często są one obecne na rynkach czy placach, gdzie są dokarmiane. W związku z czym są one przyzwyczajone do takiego trybu życia. W ciągu dnia poszukują jedzenie, a nocą udają się do swoich schronień, które najczęściej znajdują się na strychach lub na balkonach. Jednakże ich obecność  w takim miejscu nie jest mile widziana, bo to hałaśliwe i bardzo brudzące swoją przestrzeń zwierzęta. Jeżeli ptaki upodobały sobie nasz balkon za miejsce na gniazdo lub schronienie, to koniecznie trzeba go zabezpieczyć. Dobrym pomysłem jest niedroga siatka na balkon przeciw gołębiom, którą można zamontować na dowolnej powierzchni. Siatka jest sprzedawana na metry, zatem wystarczy dokonać dokładnych pomiarów balkonu i kupić tylko tyle siatki, ile jest nam potrzebne. Jest ona w całości wykonana z cienkich żyłek polietylenowych, które są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci, niskich temperatur czy promieni słonecznych. W sprzedaży są dostępne siatki z oczkami o kilku średnicach, dzięki czemu można je dopasować do konkretnego gatunku ptaków. Nie jest ona droga, gdyż za metr kwadratowy siatki trzeba zapłacić około pięć złotych.

W zabezpieczaniu balkonów czy okien przed niechcianym ptactwem, trzeba stosować skuteczne rozwiązania, które nie zostawiają tym zwierzętom możliwości wyboru. Siatki są idealnym rozwiązaniem, które się sprawdzi na każdym balkonie, bez względu na kształt.