Zakup nowego mieszkania

Rynek nieruchomości stale się rozwija i oferuje swoim klientom coraz to ciekawsze oferty mieszkaniowe. Osoby chcące kupić mieszkanie, mogą go szukać na własną rękę w sieci albo też skorzystać z usług biur nieruchomości, które przedstawią najlepsze propozycje.

Ile kosztuje nowe mieszkanie?

nowe mieszkania guidoŻyjemy w czasach, kiedy ceny nieruchomości są bardzo podatne na sytuację rynkową. Chcąc kupić mieszkanie w dobrej cenie trzeba bacznie obserwować rynek i czekać na spadki cen, które prędzej czy później następują. Równie dobrze można kupić mieszkanie w stanie deweloperskim i samodzielnie je wykończyć gdyż takie rozwiązanie da nam sporo oszczędności. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja, która potrafi znacznie podnieść lub obniżyć wartość nieruchomości. Za mieszkanie dwupokojowe o metrażu sześćdziesięciu metrów kwadratowych w Krakowie zapłacimy trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy złotych, natomiast za takie samo w Zabrzu już tylko trzysta sześćdziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście ma na cenę wpływ także to, czy mieszkanie jest położone w centrum czy na obrzeżach miasta, gdyż to są kolejne tysiące złotych więcej lub mniej. Jeżeli chcemy kupić tanie nowe mieszkania Guido jest dzielnicą Zabrza, gdzie ceny są niższe średnio o kilka procent niż gdzie indziej. Jeżeli decydujemy się na mieszkanie w stanie pod klucz, to z pewnością zapłacimy o kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset tysięcy złotych wiecej, w zależności od standardu. Jak widać ceny nie są jednolite i zależą od wielu czynników, które trzeba wziąć pod uwagę.

Nowe mieszkanie dla niektórych jest też inwestycją w wynajem, zwłaszcza jeżeli jest to kawalerka lub dwupokojowy lokal. Takie nieruchomości są najbardziej pożądane na rynku i też dlatego szybko są wynajmowane lub kupowane. W Guido takich mieszkań jest bardzo dużo