Zastosowanie studni wierconych w przemyśle

Jest kilka rodzajów studni, które mogą być wykorzystane w przemyśle. Wśród nich są na pewno studnie głębinowe. Są to studnie, które tworzy się tylko i wyłącznie z atestowanych rur oraz filtrów plastikowych. Woda ze studni głębinowej może być wydobywana mechanicznie lub też ręcznie.

Studnie przemysłowe – studnie głębinowe i studnie wiercone

studnie dla przemysłu w BielskuMaksymalną głębokością, z której pobierana jest woda ze studni głębinowej to około 30 m. Cały proces wymaga zastosowania pompy w otworze studni głębinowej. Taka pompa musi znajdować się ciągle pod powierzchnią wody – tylko wtedy jest w stanie poprawnie pracować. Oczywiście taką pompę można w każdej chwili wyjąć i potem wymienić na inną. Lepiej jednak od razu umieścić ją na takiej głębokości, by nie wymagała częstego wyjmowania. Studnie głębinowe charakteryzują się znacznie większą wydajnością w porównaniu z innymi studniami. Studnie wiercone to kolejna grupa studni, które można zastosować w przemyśle. Takie studnie dla przemysłu w Bielsku powstają często. Studnie ogólnie mogą mieć dwa zastosowania. Albo są to studnie do ujęcia wody pitnej, albo właśnie takie, które będzie można stosować w przemyśle. Studnia, z której woda przeznaczona jest do picia, musi posiadać rurę osłonową. Studnie bez rury osłonowej stanowią ujęcie wody przemysłowej. Takie studnie nazywane są również studniami wąskorurowymi. Gdy poziom wody podnosi się przez podwyższenie ciśnienia artezyjskiego, takie studnie mogą być wiercone. W tych studniach stosuje się tylko rurę filtracyjną.

Jest ona umieszczona nad powierzchnią wody. Tu zastosować można zarówno pompę ssącą jak i specjalną pompę głębinową. Studnia przemysłowa musi zostać obudowana z betonowych kręgów. Dodatkowo pompa ssąca też musi być przykryta pokrywą. Taka woda może być wykorzystywana w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych.