Zestaw do kąpieli

Pediatrzy zalecają aby noworodki i niemowlaki kąpać codziennie w wodzie o temperaturze około trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. Do tego zabiegu pielęgnacyjnego najlepiej wykorzystać odpowiednie artykuły dla niemowląt.

Czy musimy posiadać zestaw kąpielowy?

zestawy kąpieloweJeżeli chcemy samodzielnie kąpać dziecko, to na początek najlepiej zrobić to razem z tatą, gdyż maluszka w trakcie kąpieli trzeba cały czas trzymać na ręce. Jednak osoba trzyma dziecko, a druga może swobodnie myć. Jednak jest wygodniejszy sposób na kąpiel dziecka. Dostępne w sprzedaży zestawy kąpielowe zawierają wszystkie przybory jakie potrzebujemy, aby wykąpać maluszka. Najważniejsza jest wanna, która jest wykonana z lekkiego plastiku i ma wielkość około stu centymetrów długości. Może ona być zwykła, lub anatomiczna. Do zestawu dołączony jest duży ręcznik kąpielowy z kapturkiem, który nakłada się maluszkowi na głowę po wyjściu z wanny. Po kąpieli konieczne jest nawilżenie skóry niemowlaka specjalnymi kremami, lub oliwkami, które znajdziemy w zestawie. Mogą w nim być też nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami, szczotka do włosów  miękkiego włosia, lub grzebień. Jeden zestaw zastąpi nam wszystkie przybory potrzebne do kąpieli. Są one estetycznie zapakowane i możemy je wręczyć świeżo upieczonym rodzicom na prezent dla maluszka. Jedyne co możemy dokupić, to stelaż do wanienki, który umożliwi nam mycie niemowlaka w jego pokoju. Ceny zestawów zaczynają się od pięćdziesięciu złotych i zależą od jego zawartości i marki produktów.

Oczywiście bez zestawu też rodzice sobie poradzą z kąpielą maluszka, ale będzie to zdecydowanie trudniejsze. Przy kolejnym dziecku rodzice już mają wprawę i mogą sobie pozwolić nawet na mycie dziecka w ich wannie, ale na początek lepiej korzystać z zestawu.