Zleciłem wykonanie instalacji odgromowej w nowym domu

 

Gdy tylko postawiliśmy dom, który z żoną budujemy od roku, to pomyślałem o tym, żeby zrobić instalację odgromową. Z jednej strony niby to nie było konieczne, bo całkiem blisko nas mieści się główny transformator. Teoretycznie nawet w trakcie największej burzy nic nam nie grozi. Ale ja mam tak zakodowane, że piorunochrony powinny być na każdym budynku mieszkalnym.

Znalazłem firmę niedrogo montującą piorunochrony

niezawodne instalacje odgromowe w bielskuDom budowaliśmy – można powiedzieć – metodą gospodarczą. Czyli tak jakby samodzielnie, ale budowali go dla nas budowlańcy, których po prostu wynajęliśmy. Wszystko staramy się robić na wysokim poziomie, ale po możliwie jak najniższych kosztach. I dlatego właśnie chciałem znaleźć firmę, która piorunochrony zamontuje nam po możliwie najniższej cenie. Poszukałem w internecie, poczytałem różne opinie i znalazłem firmę oferującą wysokiej jakości niezawodne instalacje odgromowe w Bielsku. I chociaż miasto to leży prawie dwieście kilometrów od nas to ich oferta cenowa była tak dobra, że opłaciło się ich zaprosić na dwa dni. I tyle trwał montaż instalacji w naszym domu. Zdecydowaliśmy z żoną, że zrobimy prostą instalację odprowadzającą napięcie bezpośrednio do ziemi. Za całość zapłaciłem trzy tysiące złotych, więc to naprawdę bardzo niska cena. Szczególnie przy dzisiejszych podwyżkach cen materiałów budowlanych i paliw. Bardzo doceniam też szybkość realizacji zlecenia. Od momentu jego złożenia nie minął nawet miesiąc i już mieliśmy wszystko zrobione.

Jeśli na domu zamontowana jest instalacja odgromowa to jest mimo wszystko bezpieczniej. Chociaż teraz przed przepięciami można zabezpieczyć się od razu w skrzynce to jednak piorunochrony chronią przede wszystkim od pożaru, który może powstać na skutek uderzenia pioruna. Razem z naszym synkiem możemy teraz mieszkać bezpiecznie i nie musimy obawiać się burzy.